search delete menu

IEO Nedir? Nasıl Katılım Sağlayabilirsiniz?

2017 yılının sonlarına doğru Çin’den gelen ICO yasağı sonrası projeler kendilerine farklı çıkış yolları aramaya başladı. Bu esnada STO yani Security Token Offering adı altında piyasaya çıkan projelere tanık olduk. STO platformları ICO’ya kıyasla daha güvenilir kabul edilir çünkü bir STO olarak piyasaya giriş yapmak istediğinizde bir dizi yasal düzenlemeleri takip etmeniz gerekir. Fakat tam olarak beklenen ilgiyi görmeyen STO platformları popülerliğini kısa sürede yitirdi.

Sektörün Yeni Gözdesi ; IEO (Initial Exchange Offering) Platformları

Türkçeye ilk borsa teklifi olarak çevirebileceğimiz bu kavram adındanda anlaşılacağı üzere ICO’lardan farklı olarak projelerin ön satış aşamasını borsalar üzerinden gerçekleştirmesi anlamına geliyor.

İlk olarak, Binance Launchpad’de yayınlanan Bittorent projesinin 15 dakikadan kısa bir sürede 7.2 milyon dolar toplayarak ön satış için belirlenen hedef miktara ulaşması diğer borsalarında ilgisini çekti ve kısa sürede bir çok borsa kendi IEO platformunu duyurarak pastadan pay almaya niyetli olduğunu gösterdi.

Peki IEO platformları neden bu kadar popüler hale geldi klasiklemiş ICO’lardan ne gibi farkları ve avantajları var? Aşağıdaki listede bu sorulara dair detayları görebilirsiniz.

Farkları

Avantajları

Şimdi ise popüler IEO platformlarındaki son projelerin nasıl performans gösterdiklerine bakalım. İlk sırada yüksek IEO performansı ile Binance yer alıyor.

Hemen sonrasında ise Okex, Huobi, Kucoin ve Bittrex IEO platformlarında satışı gerçekleştirilen projelerin performanslarını görebiliriz.

IEO’lara nasıl katılım sağlayabilirsiniz?

1- İlk olarak IEO satışına katılmayı düşündüğünüz borsayı belirleyip kayıt işlemini gerçekleştirmelisiniz. 2- Sonrasında ise borsanın IEO satışı için hazırlamış olduğu platforma giriş yapmalısınız.

Şu an için en popüler IEO platformlarını listede görebilirsiniz.

Binance launchpad.binance.com

Okex okex.com/activity/jumpstart

Bittrex international.bittrex.com

Huobi hbg.com

Kucoin kucoin.com/spotlight-center

3- Son olarak borsanın sizden istediği şartları yerine getirmeniz gerekli.

Bu şartlar;

  • Hesap doğrulaması
  • Sözleşme onayı
  • Borsanın native tokenını bir süre hesabınızda tutmanız gibi durumları içerebilir.

Ek olarak, Tüm yatırım araçlarında olduğu gibi IEO platformlarında risk içerdiğini unutmayın. Bu noktada yatırım öncesi proje hakkında araştırma yapmak yararınıza olacaktır.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Teknochain - 18 Jun 2019, 18:20
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.