search delete menu

İlk Defa Bir Açık Arttırmada Bitcoin İle Teklif Verildi

İtalyan müzayede evi Sant’Agostino, Bitcoin ile teklif vermesine izin veren ilk müzayede evi oldu oldu. Müzayede yetkililer,  Bitcoin’in açık arttırma alanına girmesine izin veren ilklerden oldu oldu. Böylelikle, Bitcoin’in ticari hayata farklı bir açıdan girmesini görmüş olduk.

Açık Arttırmada İlk Defa Bitcoin Kullanıldı

Müzayede, mobilya ve diğer ev eşyaları da dahil olmak üzere kabaca 600 ürünün satışı belirlendi. Tüm eşyalar, Bitcoin ile teklif süreciyle satın alınabiliyor. Ayrıca mücevher, saat ve sanat eserlerine yapılan teklifi de içerecek olan Sant’Agostino müzeyadesi, uzlaşma sürecinin bir parçası olarak Bitcoin de kabul edecek. 

‘Ayrıca kripto para birimlerinin çoğunun ödeme yöntemi olarak kullanılması kasım ayının sonunda yürürlüğe girecek gibi görünüyor. Böylelikle açık arttırma aracılığıyla Mücevher, saat, kolye gibi değerli ürünleride satın almak mümküno olacak.

Bitcoin’in bu alana dahil olması ileride kripto para birimlerinin çok daha fazla popülerlik kazanacağı anlamına geliyor.

Temkinli Yaklaşım

Sant’Agostino Bitcoin ile ürünlere teklif verilebilen ilk özel müzayede özelliği taşıyor. Daha önce gerçekleştirilen açık arttırmalarda Bitcoin ile teklif verme gibi bir olanak mevcut değildi.

Müzayedelerde Bitcoin kullanımının yasaklanmasını uzmanlar Bitcoin’in geçmişine bağlıyor. Her ne kadar şu anda eskiye göre Bitcoin illegal alandaki kullanımından uzaklaşmış olsada, mevcut geçmişi bu tarz durumlarda sıkça karşımıza çıkıyor. 
 
”Bitcoin’in daha önce müzayedelere dahil olması İpek yolundan ele geçirilen paranın satışı içindi.”

Teknochain - 23 Oct 2017, 10:39
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.