search delete menu

İngiliz Kripto Para Borsaları, Parlamento Üyelerini Yasaları Düzenlemeye Çağırıyor

Kripto para endüstrisine kendini adamış bir ticari grup olan CryptoUK, kripto para piyasası için bölgede düzenleyici gözetim talebinde bulundu.
Treasury Komitesi kripto para soruşturmasına yanıt olarak detaylı tasarılar sundu ve parlamento üyelerini dijital parayı Finansal Yönetim Otoritesi’nin (FCA) yetki alanına almaya davet etti.
CryptoUK, bu tasarıları düzenlenmiş bir Birleşik Krallık kripto para borsasının nasıl olabileceğini göstermek için sundu ve parlamento üyelerinden tasarıya destek çıkmalarını istedi.
Önerileri arasında olan “Crypto License”, AML ve KYC uyumlu kripto-para alışverişlerine, komisyonculara, ve dijital para birimi ile işleyen işlemlere atanacak. Lisanslı değişimler likidite için baraj kapaklarını açabilir çünkü sınırda olan kurumsal yatırımcılar için son bir itiş gücü sağlayacak.
CryptoUK’in Başkanı Iqbal V Gandham’a göre “FCA’ya kripto ve itibari para arasındaki rampaları düzenlemesi için görev vermek HM Teasury’nin sorumluluğudur. Bunun hem endüstri standartlarını yükseltmeye hem de tüketici riskini azaltmaya çok büyük bir etkisi olabilir.”.
Dahası bu ticari grubun önerilerine göre; düzenleme, kripto para birimlerine odaklanmak yerine aracıların parametreleri içerisinde olmalıdır. CryptoUK’e göre, HM Treasury kripto-para yatırımlarını karşılamak için halihazırda var olan eşler arası politikaya güvenebilirdi. CryptoUK, nasıl işleyeceğini anlatmak için Japon ve Gibraltar kanun yapıcıları gösterdi.
Gandham, “Bu, devlet için koruyucu bir duruş sergilemek, olumlu düşüncelerin olduğu alanlarda eyleme geçmek ve dünyanın finansal sermayesi olarak Birleşik Krallık’ın rolünü güçlendirmek için mükemmel bir fırsat. Umuyoruz ki Treasury Seçim Komites bunları göz önünde bulundurur, benimser ve ileriye götürür.” dedi.

Tartışmayı Şekillendirmek

CryptoUk, kripto para yatırımları ne kadar genişlese de, uygun bir düzenleme olmadan Birleşik Krallık’ın kendi potensiyeline ulaşamayacağını savunuyor. Bu ticari organizasyonda Treasury Komitesi dijital para birimlerinin ekonomi üzerine etkilerini araştırdığı için CryptoUk’ fakat yine de tartışmayı şekillendirmek istiyor.
Geçtiğimiz aylarda Coinfloor, Birleşik Krallık merkezli ticari platform, FCA’ya düzenleyici yönetim yetkisine ulaşma umuduyla yaklaşmıştı. Fakat bu değişim hızla reddedildi ve lisanlı bir değişim yaratma umuduyla Gibraltar’a doğru yayılmıştı.

Teknochain - 03 May 2018, 16:11
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.