search delete menu

IOTA Kurucu Ortağı, Küresel Büyümeden Dolayı Kripto Paraların Geleceğinden Ümitli

Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto paralar arasındaki çekişmeler hakkında haberler fazlasıyla haber yapılmasından dolayı, IOTA gibi umut vaat eden kripto paralar kolaylıkla göz ardı ediliyor. 5 milyar $ civarında piyasa değeriyle IOTA mevcut durumda en değerli on birinci kripto para. Diğerlerinin aksine IOTA, Tangle adı verilen benzersiz blok zincir teknolojisine sahip.
Son zamanlarda IOTA Almanya’nın başkentindeki, zengin yerel şirketlerden bazılarının dikkatini çekti. Örneğin Volkswagen Grubu Dijital Yöneticisi Johann Jungwirth, IOTA Derneğinin kurul üyelerinden biri. Risk sermayesi sayesinde Bosch Grubuda derneğe yatırım yaptı ve yakın ilişkiler içerisinde.  

IOTA Kurucu Ortağı Domik Schiener’in Açıklamaları

Dominik Schiener ile yapılan röportajda Schiener bu yeni partnerliklerin IOTA’yı “bir sonraki büyüme döngüsüne” hazırladığını ifade etti. Aynı zamanda IOTA’da akıllı sözleşme benzeri yapıların oluşabileceğine dair dedikodular da var. Kanada, Japonya, Norveç ve Güney Kore gibi ülkelerde merkezler kurulması belki de bu değişimlerden sonra beklenen büyümenin bir yansıması.
IOTA Derneği tarafından işe alınan geliştiriciler ödemelerini IOTA token olarak alıyor. Dernek, Dominik’e göre kripto para kullanıcılarından 300.000 Euro üzerinde bağış topladı.
Schiener’in kripto paralarla olan ilk teması, 17 yaşındayken kendi dijital takas borsasını başlatmak istediği 2013 yılına dayanıyor. Proje tamamen başarısız olarak 500.000 Euro kaybetmesine neden oldu. Verdiği röportajda girişiminin başarısız olmasının nedeninin, o yıllarda kripto para birimlerinin daha emekleme aşamasında olması olduğunu ifade etti.
Aynı zamanda o dönemde kripto paraların uyuşturucu satıcıları ve diğer karanlık işlerle ilişkili olduğunu, bankaların şirket için kredi vermediğini ifade etti. 2015 yılına geldiğimizde Dominik Berlin’de David Sønstebø, Sergey Ivanchegl ve Serguei Popov ile IOTA’yı kurduğunda Bitcoin ve diğer kripto paralar oldukça ilgi görmüştü. Şimdi ise IOTA’nın 2016 – 2017 arasındaki yavaş yükselişinden de anlaşıldığı üzere Schiener IOTA’yı dünyanın en değerli kripto paralarından biri yapmak konusunda oldukça kararlı.

Teknochain - 12 Mar 2018, 11:47
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.