search delete menu

İşletmenizde Neden Bitcoin Kabul Etmelisiniz

Bu Oran Şu Anlık Türkiyede Düşük Olsada Günümüzde Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden İşletmeler Her Geçen Gün Artmaktadır İşte Bitcoin İle Ödeme Kabul Etmeniz İçin Birkaç Sebep.

IconPiyasadaki en düşük maliyetler

Bitcoin’in yüksek kriptografik güvenliği işlemleri çok ucuza, etkili bir şekilde yapmasına izin verir. Bitcoin ağını kullanarak neredeyse tamamen ücretsiz para alıp, gönderebilirsiniz. Çoğu durumda işlem ücreti gerekli değildir fakat işleminizin daha hızlı onaylanmasını istiyorsanız ödemeniz tavsiye edilir.

IconDolandırıcılığa karşı koruma

Kredi kartı ya da PayPal ödemelerini kabul eden her işletme ödemelerin gecikmeli olması probleminin farkındadır. Geri ödeme dolandırıcılığı, piyasa erişimini daralttığı gibi fiyatları da arttırarak tüketiciye zarar verir. Bitcoin ödemeleri geri dönüşümsüzdür ve güvenlidir. Bu nedenle dolandırıcılığın faturasını satıcılar ödemek zorunda kalmaz.

IconHızlı uluslararası ödemeler

Bitcoin’ler Afrika’dan Kanada’ya 10 dakika içerisinde transfer edilebilir. Aslında bitcoin’lerin fiziksel bir konumu olmadığından herhangi bir miktarda herhangi bir yere limitlere, gecikmelere, aşırıya kaçan ücretlere mahal olmadan transfer edilebilir. Üç iş günü beklemeye zorlayacak aracı bankalar yoktur.

IconPCI uygunluğu gerektirmez.

İnternet üzerinden kredi kartı ödemeleri, PCI standartlarına uyabilmek için doğal olarak çok fazla güvenlik kontrolü gerektirir. Bitcoin yine de ödeme taleplerinizi ve cüzdan güvenliğinizi sağlamanıza gerek duyar. Fakat kredi kartı numaraları gibi müşterilerinizden gelen hassas bilgileri işlemedeki sorumluluklar ve bedeller size ait değildir.

IconÜcretsiz görünürlülük kazanın

Bitcoin, bitcoin’lerini harcamanın yollarını arayan yeni müşterilerden oluşan, gelişmekte olan bir piyasadır. Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmek yeni müşterileri çekmek için iyi bir yoldur ve işletmenize görünürlülük katar. Yeni bir ödeme yöntemini benimsemek internet tabanlı işletmeler için her zaman akıllıca bir uygulama olmuştur.

IconÇoklu-imza

Bitcoinde aynı zamanda bir grupta belirli kişiler tarafından işleme onay verilmesi durumunda paranın harcanabilmesine olanak sağlayan çoklu-imza özelliği bulunmaktadır. Bu yönetim kurulu tarafından herhangi bir üyenin, yeterli izin olmadan, harcama yapmasını kontrol etmek için kullanılabilir ve üyelerin her bir ödemesini takip edebilirler.

IconMuhasebe şeffaflığı

Bir çok kurumun, iş hareketleri hakkında muhasebe belgeleri oluşturmaları gerekmektedir. Bitcoin kullanmak, üyelerinizin bakiyenizi ve işlemlerinizi onaylamak için kullanabileceği bilgiler sağlayabileceğinizden, en yüksek seviye şeffaflık sağlar. Kâr amacı olmayan organizasyonlar da ne kadar bağış aldıklarını halka gösterebilirler.

Teknochain - 22 Apr 2017, 18:47
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.