search delete menu

İsveç Hükümeti, Açık Arttırma İle Piyasa Değerinin Üzerinde Bitcoin Sattı

Borç tahsilatı görevini üstlenen İsveç hükümet ajansı, Bitcoin açık arttırmasını piyasa oranlarının üstünde başarıyla tamamladı. 

İlk olarak geçen hafta Kronofogden yani İsveç’in ‘İcra Makamı’ tarafından satılmak istendiği açıklanan 0.6 Btc o sıralarda yaklaşık 23.000 kron (3.200 $) değerindeydi. Otorite yetkilileri, bitcoin’in kaynağını ortaya koymadı, ancak yerel raporlarda, Kronofogden çalışmış olduğu şirketin ödemeyi Bitcoin ile yaptığını iddia etti. Yetkili ”Şimdi Kronofogden’den Bitcoin satın alabilirsiniz” başlığıyla konuştu. 

Kripto Paralar İle Yatırım

Kronofogden ”Mal varlığı sadece sürdüğümüz araba yada bir banka hesabındaki paradan ibaret değildir” operasyon geliştiricisi Johannes Paulsen.

”Dijital bir dünyada yaşıyoruz  bilgisayarlar ve sabit disklerdeki varlıkların yanı sıra telefonlar ve web hizmetleri aracılığıyla yürütebileceğimiz yatırım fırsatlarıda git gide yaygınlaşıyor.

Piyasa Fiyatının Üzerinde

Hükümet Perşembe günü ihale ile Bitcoin satışını başarıyla gerçekleştirdi. Bitcoin değeri İsveç’in ünlü yayın grubu Digital Di aracılığıyla hesaplandı. Bu süreçte Bitcoin fiyatı, Perşembe günü yaklaşık 29.000 kron oldu. Kazanan teklif, mevcut Bitcoin fiyatının oldukca üzerinde olan 43.000 kron (yaklaşık 6.800 $) oldu.

İsveç hükümet yetkilileri, ABD Dışişleri Bakanlığı, Güney Kore varlık yönetim birimi ve Avustralya hükümetinin de aralarında bulunduğu, halka açık ihaleler yoluyla bitcoin satışı için genişleyen bir dizi devlet kurumuna katılıyor.

ABD Hükümeti’de Deep web üzerinden kara borsada satılan mallar karşılığında suçlulardan ele geçirdiği Bitcoin’i 2015 yılında 48.2 milyon dolar değerinde 144.336 bitcoin cinsinden satmıştı. Bu değeri şimdiki zamana uyarladığımızda 850 Milyon doları aşıyor.

Teknochain - 21 Oct 2017, 11:34
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.