search delete menu

İsviçre Üniversitesi Harçlar İçin Bitcoin Kabul Ediyor

Bitcoin ile ödeme çılgınlığında evler, arabalar derken şimdi de üniversite harçları dahil oldu. Genel kabulün bir işareti ve çıtayı aşmanın bir seviyesi olarak görebiliriz, üniversiteler eğitimin daha detaylı öğretildiği yerler olduğu içinde ayrıca önemli.

İsviçre Bitcoin Cenneti

İsviçre kendisini Blockchain, dijital para birimleri ve sanal paraya dair ne varsa ideal bir seçenek olarak gösterdi; çünkü birçok kişi ve hükümet yeni teknolojiyi benimsiyor ve sahip çıkıyor.
Şimdilerde ise, birkaç aksilik çıksada, belirli üniversiteler öğrenim harcı için Bitcoin ödeme yöntemini kabul ediyorlar. İsviçre’de ki ”The Lucerne University of Applied Sciences and Arts” üniversitesi Bitcoin ödemelerini kabul etme kararını açıkladı.
Üniversite, Bitcoin’in son teknolojinin üst noktasında olduğunu ve görünüşe göre de başı çekeceğine dikkat çekti.
Üniversite ” Bitcoin, bu yeni alanın pratik yönü konusunda deneyim kazanma arzusunun yanı sıra Blockchain gibi ileri teknolojiler hakkında bilgi yayma yeteneğidir” dedi.
Lucerne Üniversitesi’nin türü de göz önünde bulunduğunda, Bitcoin açısından çığır açabilecek bir gelişmeye imza atmaları oldukça akla yatkın. Finansman ve ekonomi üzerine güçlü odaklanmalarının yanı sıra müzik ve liberal konulara da önem veriyorlar.

Üçüncül kişili ödeme yöntemi

Üniversite, Bitcoin’i doğrudan bir ödeme şekli olarak kabul etmiyor, bunun yerine Bitcoin ödemelerini Suisse AG adlı bir işleme firmasına emanet ettiler. Bu, parayı gerçekten ellerinde tutmadan e-bankacılık portalının sizin yerinize parayı saklamasına benziyor.
Lucerne ” Bitcoin Suisse AG kur ve dalgalanmaları riski taşıyor ” diyerek açıklama yaptı.
Ancak bununla birlikte, bu üçüncü kişili sistemde dahi, Bitcoin kullanılıyorsa ek ücretler yalnızca %1’dir ki bunlar geleneksel ödeme yöntemlerini kullanmaktan çok daha düşük.

Çok yoğun ilgi beklenmiyor

Diğer herşey gibi, Bitcoin’in kabul görme safhası düşünülenin aksine biraz yavaş ilerliyor.
Üniversite, öğrencilerin bu teklifi havada kapacağını zaten beklemiyordu ancak bu seçeneği kullanacak birçok öğreninin de olacağından eminler.
Üniversite ayrıca ” Bu fırsattan faydalanma ihtimali yüksek olanlar, ya finans hizmetleri ve Blockchain kavramını zaten biliyor olacak ya da bu konudaki devam eden ve yönetici eğitim fırsatlarının peşinde koşmak isteyecektir” diyerek ekledi.

Teknochain - 10 Oct 2017, 14:10
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.