search delete menu

Japonlar Bitcoin'i Beklentinin Üzerinde Kullanıyor

Özellikle yasal para birimi olarak Bitcoin’i tanımlamasından sonra gündemden düşmeyen Japonya’da Bitcoin’e ilginin beklenenin üstünde olduğu görülüyor.

Bitcoin’in Japonyada Kabulu

Japonlar Bitcoin'i Beklentiden Daha Fazla Kullanıyor1 Nisan’da Japonya, Bitcoin’i yasal ödeme yöntemi olarak kabul etti. O günden beri, Japonya’da Bitcoin kullanımı ve kripto para farkındalığı artmaktadır.
Nisan ayında Japon tüketici elektroniği devi, Biccamera Bitcoin’i kabul etmek için Bitflyer ile ortaklık kurdu. Haber medya tarafından Japonya’da çokca duyuruldu Şirketin ceo’su Miyajima bu konu hakkında şunları ifade etti:
Bic Camera’nın  Nisan ayından itibaren Bitcoin’i kabul etmeye başlaması  birçok TV programı, gazete ve internet sitesinde yayınlandı haberler birçok kişiyi Bitcoin ile ilgilendirmeye başladı. Bitcoinin 2017 Yılındaki hızlı yükselişine bunun katkısı olduğuna inanıyorum.”
Bitcoin’e olan ilgi Japonya’daki satıcılar arasındada popüler hale geldi birçok perakende mağaza Bitcoin’i kabul etmeyi düşündü. Japon yetkili yapmış olduğu açıklamada, “Bazı büyük mağazaların ve e-ticaret sitelerinin bu sene içinde Bitcoin’i Kabul etmeye başlayacağını umuyoruz” şeklinde cümleler kullandı, ayrıca şu andada binlerce mağazanın Bitcoin’i kabul etmek için sırada olduğunu belirtti.

İlgi Giderek Artıyor

Japonlar Bitcoin'i Beklentiden Daha Fazla Kullanıyor
Sushi-Bar Numazuko Ginza 1 st

Tokyo’da popüler bir suşi restoranı Bitcoin kullanımında muazzam bir artış görüldüğünü söyledi. Bitcoin, iki yıl önce ayda sadece birkaç kez restoranda kullanılıyordu, Mart ayında ise yaklaşık olarak 70 Bitcoin ödeme yapıldı.
Restoranda ayrıca Bitcoin ATM’si mevcut. Japon halkı belli limitler ile Bitcoin’lerini anında yerel para birimlerine dönüştürebiliyorlar.
Restoran müdürü Yomiuri Shimbun şunları söyledi :
”Müşterilerin Bitcoin kullanımı beklentimizin çok üzerinde bu durum bizi mutlu ediyor”

Bitcoin’de Komisyon Ücreti Yok

Yabancı turistler dolar karşılığında veya diğer para birimlerini yen’e çevirmek istediklerinde , yaklaşık yüzde 3 oranında bir komisyon ücreti ödemek zorunda kalıyorlardı, fakat bitcoin kullanıyorlarsa böyle bir durum onlar için geçerli değil.

Teknochain - 08 May 2017, 18:28
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.