search delete menu

Japonya Bağışları Bitcoin İle Topluyor

Geçtiğimiz Haftalarda Yayınladığımız Japonya Uluslararası Para Transferleri İçin Bitcoini Kullanacak Ve Bu Yaz Japonyada 260.000 Mağazada Bitcoin Kullanılacak Haberlerinden Sonra Japonyadan Bir Bitcoin Hamlesi Daha Geldi. Japonyanın Ünlü Şehirlerinden Olan Hirosaki her yıl milyonlarca ziyaretçi toplayan ünlü Kiraz Çiçeği Festivali için bağışları Bitcoin İle Kabul Edecek.

Hirosaki Belediyesi, Binlerce Vişne Çiçeği Ağacının Korunmasına Yardımcı Olmak İçin Bitcoin Bağışlarını Kabul Ediyor  


20 Nisan’da Hirosaki kenti, 2600 kiraz çiçeği ağacını ve ay sonunda düzenlenen Yıllık festivalin korunmasına yardımcı olmak için Bitcoin bağış topladığını açıkladı. Bu Durum Japonyanın Milli Yayın Kuruluşu NHK Tarafından Japonya Kanallarına Taşındı .
Festival, şehirde her yıl 2 milyonu aşkın ziyaretçi Tarafından 50 Den Fazla Kiraz ağacı Sergisi İle Gerçekleşiyor . Ancak ağaçların bakımı şehir yetkililerine göre maliyetlidir ve Hirosaki kent yetkilileri gelmiş ortaklık Coincheck bağış Bitcoin kabul etmeye Japon alışverişi ile.
Hirosaki kent komitesi , “Bitcoin bağışlarının Hirosaki’nin kiraz çiçeklerini ve özellikle Japonya’nın dışında yaşayan insanlara bir Buraya teşvik etmek için etkili bir yaklaşım olmasını bekliyoruz” dedi. “Bitcoin bağışlarının benzersiz bir turizm promosyonu olmasını Umuyoruz . Daha pratik faydalar söz konusu olduğunda, bitcoin bağışları, geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha düşük başlangıç ​​maliyeti ve işletme maliyeti gerektirir. ”
Şehir yetkilileri, 400 yıllık Hirosaki Kalesi’ni gelecekteki ziyaretçileri için korumanın yanısıra binlerce ağaç bakımınada  katkıda bulunduğunu Belirtti . Bitcoinin katkıları, ağaçları korumaya ve kale duvarlarındaki kırık taşları onarmaya yardımcı olacak . Ayrıca şehir, bağışları kolaylaştırmak için bitcoinin kullanılmasına ilişkin hem pozitif hem de negatif araştırmalar yapacaklarını söyledi.
Kiraz çiçeği ağaçlarının korunmasına yardımcı olmak için Bitcoin İle Bağış kabul eden Hirosaki şehri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıda Yorum Kısmında Belirtebilirsiniz bize.

Teknochain - 22 Apr 2017, 13:16
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.