search delete menu

Japonya Bitcoin Ticaretinin En Önemli Merkezi Konumunda

Japonya, hacim bakımından Bitcoin ticareti için en geniş pazar olarak ortaya çıktı. Bu, Çin hükümetinin çok geniş çapta döviz platformlarını yasaklamasının bir sonucu olarak Çin tarafından kontrol edilen pazar hakimiyetinden bir değişimi temsil ediyor.
Japonya, bir noktaya kadar Güney Kore ile birlikte dünya çapında kripto paraların önemli merkezlerini temsil ediyor.

”Cryptocompare”in son verilerine göre, Japonya küresel ticaret hacminin% 58.08’ini kontrol ediyor. Bu, Birleşik Devletlerde yürütülen Bitcoin ticaret hacminin iki katını aşıyor. Şu anda ABD, bitcoin ticaretinin% 25.97’sini gerçekleştiriyor. Yine de Japonya’nın Bitcoin ticaretinde bu hızlı yükselişi sürpriz olmadı. Ülke, bu rolü benimsemeye hazırdı.

Japonya’nın Bitcoin Ticaretinde Büyüme Sebepleri

Bitcoin Dostu Tutum

Japonya’nın bu sektörde başrol oynamasının başlıca sebeplerinden biri kripto paraya olan tutumudur. Ülke, Kripto Para altyapısını bir süre için, özellikle de hükümetin Bitcoin yelpazesi üzerinde olumlu bir duruş sergilemesi üzerine inşa ediyor. Geçen nisan ayında Bitcoin’i ulusal yasal bir para birimi olarak kullanarak kripto para birimlerini tamamen benimseyen ilk ülke oldu.
Ayrıca ülke, en büyükleri BitFlyer olan toplamda 11 farklı ticari kurum için kripto para birimi ticaretini onaylamıştı. Borsaları, pratik ve anlaşılabilir bir hukuki çerçeveyle lisansladılar ve yatırımları sıkıntısız ve kusursuz hale getirirler.
” Japonya Finansal Hizmetler Daiesi (FSA) 11 farklı sanal-para birimi ticaretini onayladıklarını açıkladı. Özellikle de Çin’in son zamanlarda borsaları yasaklayarak sanal-para pazarını sakatlaması Japonya’yı Bitcoin pazarının merkezi olmaya itti. Şu anda Japonya’nın Asya’daki en sanal-para dostu ülkelerden biri olduğu anlamına geliyor. ”

Bitcoin madenciliği ve J-Jetonları

Bitcoin ticareti ve spekülasyonlara olan ilginin yanı sıra, Japon işadamları adeta Nitcoin madenciliğine kafayı takmış durumdalar. Finans Endüstrisi Bitcoin madenciliğini olası bir kazanç kaynağı olarak görmeye başladı ve aynı zamanda Japonya’nın hakimiyetini daha da geliştirmenin bir yolu olarak gördü.
Son olarak, Japon hükümeti ve bankalar, YEN’in yanında (Para Birimi) millileştirilmiş sanal-para birimi olan J-Jetonları üzerinde çalışmaya başladı. Bir MIT makalesinde, bankalar bunu ekstra müşteri bilgisi edinmek ve Japonya’da doğru biçimde aerodinamik, sayısallaştırılmış bir finansal sistem oluşturmak için kullanacaklarını açıkladı.
Japonya’daki tüm bu Kripto para aktiviteleri, Bitcoin ticaretinin piyasa katılımını derinleştirecek sıcak bir nokta haline geldi. Ayrıca, Güney Kore ile birlikte Japonya’yı Bitcoin altyapı geliştirme konusunda tartışmasız liderlik koltuğuna oturttu.

Bitcoin Fiyatlarında Japonya ve Güney Kore Etkisi

Japonya’nın içinde bulunduğu bu yeni hakimiyet durumu Bitcoin fiyatının geleceği için önemli etkilere sahip. Güney Kore de aynı şekilde büyük bir Bitcoin ticaret cennetine dönüşmeye başladı. Çeşitli haberlere göre, Bitcoin fiyatı, bu pazarın bir sonucu olarak yukarı yönlü rotasını sürdürmeyi başardı.
Önceden, fiyat neredeyse tamamen Çin pazarlarına bağımlıydı. Neyse ki, hem Japonya hem de Güney Kore yeni Asya Bitcoin pazarının varlığı olarak hüküm sürmeye hazır durumda.
Şimdi bir süreliğine Bitcoin’in total fiyatları bu iki güçlü Asya pazarının ellerinde olacak gibi görünüyor. Aslına bakılırsa bu iyi bir haber çünkü bu iki ülkenin de bitcoin ve diğer sanal-paralara karşı bir iyimser ve pozitif bir perspektifleri var. Bitcoin’in geleceği çok parlak gözüküyor.

Teknochain - 12 Oct 2017, 15:06
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.