search delete menu

Japonyadan Yeni Gelişmeler Bitcoin'e Talep Artıyor

Japonya’nın Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesinden kısa bir süre sonra, ülkedeki ondan fazla şirketin Bitcoin’e geçiş çağrısı yaptığı duyuruldu.Ayrıca ülkedeki kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e karşı ilgisi giderek artıyor.
Kurumsal Yatırımcıların Talep Olarak Japonya'da Çabuk Bitkol DeğişimleriJaponyanın Bitcoin’i Yasal para birimi olarak kabul etmesinden,  bir hafta sonra, bazı büyük perakendeciler Bitcoin ile alakalı planlarını açıkladı. Bic Camera‘nın Bitcoin ile ödeme almaya başlaması . Ek olarak japonyanın Temmuz ayında başlatacağı tüketim vergisinin Bitcoin’i kapsamaması, Japonyanın dijital paraya karşı güçlü tutumunu gösteriyor.
Nikkei Asian Review  , Salı günü yaptığı açıklamada, yeni düzenlemelerle birlikte Bitcoini kabul edebilmek için belli lisansların gerekli olduğunu belirtti.

Yarışa Giren Büyük Oyuncular

Bazı büyük SBI Holidings, GMO İnternet Grubu, Kabi.com gibi şirketlerde Bitcoin’de birincilik yarışına dahil oluyor,
Kurumsal Yatırımcıların Talep Olarak Japonya'da Çabuk Bitkol DeğişimleriGeçen Ekim ayında SBI Holidings’in yaptığı açıklamada SBI sanal kurslar adı altında dijital paraya dair eğitimler vereceğini belirtti.
Ocak ayında Japonya’nın önde gelen Internet hizmetleri sağlayıcısı GMO Internet Group  , Bitcoin exchange ve dijital cüzdan planlarını açıkladı. Nikkei , bu hafta “Grup, kendi ticaret şirketi olan [……. exchange] ‘i kuruyor ve talep üzerine dijital para birimlerine bir yenisini daha eklemeyi planlıyor” dedi  .
Kurumsal Yatırımcıların Talep Olarak Japonya'da Çabuk Bitkol DeğişimleriSahaya girmeyi planlayan diğer iki şirket Kabu.com Menkul Kıymetler  ve Money Partners Group’dur. Kabu.com Menkul Değerler , Mitsubishi UFJ Finansal Grubu (MUFG) bünyesindeki tek çevrimiçi menkul kıymet şirketidir. Money Partner Group, Japonya’nın önde gelen döviz büroları brokerlik şirketlerinden biridir. Nisan 2016’da şirket , San Francisco merkezli bitcoin exchange şirketi Kraken’e yatırım yaptı.

Kurumsal Yatırımcılardan Talep

Nikkei , “Birçok yeni oyuncu, bu tür para birimlerini yeni bir yatırım seçeneği haline getirmekle ilgileniyor diyerek, bir şirketteki kaynaktan “yükselen değer göz önüne alındığında, müşterilerimiz arasında kripto para birimleri talebinin yüksek olduğunu belirtti.
Brian Kelly Capital, kurumsal yatırımcılara ve yüksek gelirli bireylere hitap eden  yatırım firmasıdır. Yapmış olduğu açıklamada “Bitcoinin bir sıcak para olduğunu düşünmüyoruz. Şirket kurucusu Brian Kelly , kurumlar ve diğer yatırımcılarla yaptığı görüşmelerden yola çıkarak, Bitcoin interneti yeniden inşa edecek bir dijital para ” dedi .
Japonyanın Bu Tutumunun Dünya Çapında Bitcoin’e Öncülük Edeceğini Düşünüyormusunuz ?

Teknochain - 02 May 2017, 17:29
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.