search delete menu

JPMorgan Kripto Para İşlem Ücretleri Yüzünden Mahkemelik Oldu

Manhattan Federal Mahkemesi, kripto para işlemlerinden haksız komisyon aldığı gerekçesiyle JPMorgan Chase’e dava açtı.
JPMorgan Chase, Ocak 2018 itibarıyla müşterilerinin kredi kartı ile kripto para birimlerini satın almalarını yasaklamış, o tarihten sonra yapılacak kripto para işlemlerinin nakit avans olarak işleme alınmasına karar vermişti. Bu kararın ardından Manhattan Federal Mahkemesi, müşterilerden tahsil edilen komisyon ücretleri hakkında ABD’li ünlü bankaya dava açtı. Dava dosyasında, JPMorgan Chase bankasının müşterilerinden hak ettiğinden fazla komisyon ve faiz ücreti tahsil ettiği, müşterilerin konu hakkında yaptıkları itirazları reddettiği ve para iadelerinin gerçekleşmediği belirtildi.

JPMorgan Chase’in Kripto Para Dünyasıyla Yıldızı Bir Türlü Barışmadı

Banka yetkilileri kripto para birimleri ile yatırım toplama yöntemlerine karşı olduklarını söylemiş, ICO’ların balon olduğuna dair açıklamalarda bulunmuşlardı. 2018 yılının başında kripto para birimlerine daha ılımlı yaklaşmaya başlayan banka yetkilileri, bitcoin hakkındaki dolandırıcılık iddialarını geri çekmişlerdi.
Tüm bu gelişmeler yaşanırken, ABD’li bankaların başını çektiği bir grup finans devi, kripto para birimlerinin kredi kartı ile satın almasına set çekti. Kripto para piyasasını yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere, 2017 yılı sonunda zirve seviyelere ulaşan ve 2018’in ilk çeyreğinde de büyük bir düşüş yaşayan kripto para piyasasındaki dalgalanmalara karşı bankalar, işlemleri yasaklama kararını uygun gördüler. O güne kadar kredi kartı ile kripto para birimlerini satın almak mümkünken, piyasadaki dalgalanmaları gerekçe göstererek kredi kartı ile satın alma işlemleri durdurulmuştu.
Fintechtime

Teknochain - 12 Apr 2018, 11:14
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.