search delete menu

Kanada Menkul Kıymetler Komisyonu Kripto Para Birimlerini ve ICO'ları Desteklemekte Kararlı

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu kısa süre önce kripto para birimlerini ve ICO’ları desteklemekte kararlı olduklarını açıkladı. İşletmelere menkul kıymetler yasalarına uymalarına yardımcı olmak için verdiği hizmetin yanı sıra, kripto para işlemlerine hızlı bir şekilde cevap vermek için özel bir ekip oluşturdu.

Kripto Para Birimlerini ve ICO’ları Desteklemek İçin İstekliler

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Kanada’daki en büyük menkul kıymetler düzenleyicisi ve kendi bölgesi içindeki Toronto Menkul Kıymetler Borsasını da kapsıyor. Hem Ontario Menkul Kıymetler Yasası hem de Emtia Vadeli İşlem Kanunu yönetiyor.
Komisyon, geçen haftaki bir tweet’te kripto para birimleri ve ICO‘lara verdiği desteği açıkladı ve şunları söyledi:
Kripto Para birimleri, Kanada ekonomisine finansal hizmetlerin sunulma biçimini değiştirme potansiyeline sahip ve bu alandaki yeniliği desteklemek için çok hevesliyiz. yaklaşımımızda esnek olmayı ve bu alana sahip olanlar için doğru dengeyi bulmayı amaçlıyoruz. İşletmeler ve yatırımcılar ile birlikte çalışmanın önemli olduğuna inanmaktayız.”
Bu destek kripto para birimlerine dayanan yatırım fonlarının yanı sıra ICO’ları da içeriyor. Web sitesinde, yayınladığı açıklamada “işletmelerin sermayelerini artırmak için yeni fırsatlar sağlayabileceğini ve yatırımcıların daha geniş bir yatırım yelpazesine erişebilmelerini sağlayabileceğini” belirtti.

Özel Ekip

OSC’nin zaten Launchpad adı verilen, görev alanındaki fintech işletmelerine düzenleyici gereklilikleri ve yönlendirmede doğrudan destek sağlayan özel bir ekibi var. Bu özel ekip Kanada’da kurulan ilk ekip niteliği taşımakta Komite:
”İşletmelere mümkün olan en kısa sürede, teklif ve düzenlemelerin gerekliliği, güvenlik yasasına uyma yaklaşımlarını tartışmak üzere OSC Launchpad ekibimize ulaşmalarını öneriyoruz. ”
Komite bu endüstrinin ”çok hızlı geliştiğini” belirterek başka bir girişim içerisinde olduklarını da söyledi. ”Geçtiğimiz günlerde, kripto para birimleri tekliflerine hızlı bir şekilde cevap vermek için bir OSC yöneticileri ekibini kurduk.’ dedi.
OSC, kripto alanına düzenleyici yaklaşımının ASIC, SEC, FCA ve MAS gibi diğer ülkelerin düzenleyicileriyle tutarlı olduğunu ileri sürdü. Komite ”Bu yeni iş alanı ve yeni para birimi için hazır olmalıyız. Aynı zamanda, sermayeyi artırmak için yeni yollar talebini dengelemeli ve yatırımcıları yüksek riskli veya hileli faaliyetlerden korumalıyız.” diyerek açıklama yaptı.

Teknochain - 15 Oct 2017, 08:35
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.