search delete menu

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kripto Para Yasaları İçin Uluslararası İşbirliği Çağrısı Yaptı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, kripto para ve ICO düzenlemeleri için küresel işbirliği çağrısında bulundu.
”Global Challenges Summit” 2018 kurul toplantısında konuşan Nazrbayev, ”Çoğu ülke kripto para birimlerini mevcut finansal sisteme nasıl entegre edeceği konusunda araştırmalarını sürdürüyor.” açıklamasından sonra yasaların bu konuda ortak bir küresel karara bağlanmamış olduğuna ilişkin yorumu ile devam etti:
”Baktığımız zaman, kripto para alanında yasal düzenleme gerçekleştiren devletlerin tamamen farklı hareket ettiğini görüyoruz. Bu durum verimsizliğe yol açacaktır, işte tamda bu sebeple ortak kurallar geliştirmeye başlasak iyi ederiz.

Kazakistan Bu Alanda Çalışmalarını Sürdürüyor

Kazakistan, kripto paralara olan ilgisini zaten küresel anlamda kanıtlamıştır. Mart ayında aram motoru Yandex tarafından yayımlanan bir çalışmada, Kazakistan vatandaşlarının 2017 yılına kıyasla bu sene Bitcoin ve türevleri konusunda daha sık arama yaptığını ortaya koydu.
Ayrıca geçtiğimiz sonbaharda, Kazakistan hükümetinin desteklediği Astana Uluslararası Finans Merkezi (AIFC), kazak dijital varlık pazarını geliştirme hedefinden dolayı Malta firması Exante ile bir anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

Teknochain - 18 May 2018, 16:08
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.