search delete menu

Komisyonsuz E-Ticaret Altyapısı Kurmayı Hedefleyen Proje : eMarketChain

eMarketChain hem fiat hem de kripto paralar ile ilgilenen online platformdur. Yerel para birimi EMAC tokenlardır. Proje hem müşteri hem de hizmet sağlayıcı açısından komisyon tabanlı hizmetlere olan ihtiyacı ortadan kaldıran düşük maliyetli bir e-ticaret endüstrisi kurmayı hedefliyor. 

Platformun Amacı

eMarketChain geliştiricileri, hızla büyüyen e-ticaret sektöründe aracıların her işlemden %15 oranında komisyon aldığını fark etti ve bu durumu değiştirmeye karar verdi.
Son kullanıcılar ödemeleri dolaylı olarak gerçekleştiriyor bu sebeple işlemlerin uygulanması için ödeme işlemcisine ihtiyaç vardı. Bu durumda ise ödeme sağlayıcıları %3 ek ücret alıyordu.
Tüm bunlar ele alındığında son kullanıcıların üçüncü partilere yaptığı ödeme %18 oranına kadar çıkabiliyordu. Ama tüm bunlar eMarketChain tarafından sunulacak merkezsiz pazarla değişecek. Platform, satıcılar ve müşteriler arasındaki alışverişlerin aracılara yapılan ödemeler olmadan gerçekleştirilmesini amaçlıyor.

eMarketChain Hangi Sorunlara Çözüm Buluyor ?

  • -Beklenmeyen ek ücretler ortadan kalkacak.
  • -Alışveriş yapmak istediğiniz tüm platformlar tek bir noktada buluşacak.
  • -Müşterilere internet üzerinde en iyi fırsatlar sunulacak.
  • -Kalabalık AVMlerde harcanan zamandan kazanılacak.

EMAC Tokenleri

EMAC tokenleri, openzeppelin.org projesini temel alarak Ethereum blok zinciri üzerindeki ERC20 tokenleri gibi oluşturulmuştur. Merkezsiz olmaya odaklanan platformda ana ödeme yöntemi EMAC tokenleriyle sunulacak. Bu yöntem sayesinde komisyon ücretleri ortadan kaldırılacak.

Freemium

Freemium modeli satıcılar için fırsatlar sunmaktadır. Satıcılar ek ödeme yaparak listeledikleri ürünlerin görünürlüğünü arttırabilirler. Böylelikle müşterilerin arama sonuçlarında daha öne çıkabilirler.

Üyelik Sistemi

Üyelik sistemi sadece satıcılara özeldir. Bu sistem sayesinde ürünlerini daha iyi görsellerle tanıtabilir, reklamlarını nasıl iyileştirebilecekleri konusunda haftalık öneriler alabilirler ve freemium yaklaşımına benzer olarak tekliflerini daha üst sıralarda listeleyebilirler. Üyelik ücretleri seçilen pakete göre 19 – 49$ arasında değişiklik gösteriyor.
TOKEN ÖN SATIŞ ETKİNLİĞİ

  1. Başlangıç: 15 Nisan 2018
  2. Bitiş: 29 Nisan 2018
  3. Hedef: 18.000 ETH

 
Detaylı bilgi için : emarketchain.co
Sorumluluk Reddi: Bu metin sponsorlu bir makaledir. Bahsi geçen ürün ya da hizmetle alakalı oluşacak durumlardan teknochain.com sorumlu tutulamaz. Reklam politikamız hakkında bilgi almak için Reklam / Advertise

Teknochain - 03 Apr 2018, 14:18
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.