Kraken CEO’su İle New York Başsavcısı Karşı Karşıya

Ünlü bitcoin borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, kripto para alım satımı yapan kişilerin New York’taki aktifliğinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Buna karşılık NY Başsavcısı Eric Schneidermann kripto paraları güvenli bulmadığını ve denetlenmesinin yetersiz olduğunu açıkladı.

Bitcoin İçin Kraken ve Savcılık Karşı Karşıya

New York merkezli bir bitcoin borsası olan olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell ”Kraken’in kripto para lisansının 2015’te New York’tan çıkış yapması bu eyalet içim gurur vericidir. Bu eyalete vergi bazında büyük katkı veriyoruz.” açıklamasını yaptı.

Buna karşılık New York Başsavcısı Eric Schneidermann ise, ”Tüketiciler birtakım yatırımlar yaptıkları zaman şeffaflık gereklidir. Aynı zamanda yatırım yaptıkları kurumdan hesap sorma hakları vardır, kripto paralar bu gerçeklerle uyuşmuyor.” diyerek kripto paraları sakıncalı bulduğunu belirtti.

Powell’dan Amerikan Hükümetine Eleştiri

Öte yandan Amerikan basınına önemli açıklamalar yapan Jesse Powell, ”Amerikan hükümetinin kripto paraları anlamasına yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Belki de hükümet bize destek olmak istiyor ancak bunun gidiş yolu bu değil.” diyerek Trump hükümetini eleştirdi.

Aynı zamanda kripto para piyasasına destek için binlerce kripto para temalı tişört bastıran Powell, bunlarla da kripto paralara karşı olan ön yargıları yıkmayı amaçlıyor. İsteyen kripto para takipçisinin satın alabileceği tişörtler, yalnızca kripto paralarla ve coinbase hesabıyla satın alınabiliyor.

Takipte Kal !
Paylaş