search delete menu

Kripto Para Borsalarının Kullanıcı Trafiği Dip Seviyelerde

Ocak ve şubat aylarında kripto para piyasasının hayal kırıklığı yaratan fiyat performansı, Bitcoin işlemi yapanların işlem hesaplarını daha az kontrol etmelerine neden olmuş gibi görünüyor. Veriler, borsalardaki internet trafiği yarıya düştünü gösteriyor. Bu değerlendirme toplam ziyaretçi sayısına göre yapıldı.

Borsaların Kullanıcı Sayısı Düşüşte

Merkez Bitcoin ve kripto para işlemlerinin yapıldığı internet sitelerinde toplam ziyaretçi sayısı şubat ayında dip seviyeleri gördü. Genel olarak bir dizi en iyi işlem sitesine bakıldığında web sitesi trafiği Aralık 2017 veya Ocak 2018 tarihlerinde en üst seviyeye çıktı. Daha sonra şubat ayında yarıya düşerek Kasım 2017 toplam ziyaretçi sayılarından daha düşük bir değer elde etti.
Pazar değerlendirme aracı Similarweb’e göre Coinbase’i ziyaret eden toplam kullanıcı sayısı şubat ayında %49 düştü. Bu durumda günlük ziyaretçi sayısı 123,5 milyondan 63,1 milyona geriledi. Aralık 2017 dönemine baktığımız zaman ziyaretçi sayısı 169,5 milyon seviyesindeydi. Kraken ise %56 oranında düşüş yaşadı. Ocak ayında 13,8 milyon ziyaretçiye sahip site şubat ayında 13,6 milyon ziyaretçi çekti. Binance ise %54 düşüş yaşayarak 191,5 milyondan 87,3 milyona düştü. Bitfinex %48 düşerek şubat ayında sadece 18,3 milyon ziyaretçi çekti. Ocak ayında bu rakam 35,4 milyonken Aralık 2017 döneminde 59,3 milyon seviyesindeydi.

BTC İşlem Trafiği Azalıyor

Bitcoin ve kripto para işlemlerindeki düşüşün açık bir şekilde görünen nedeni 2018 yılının ilk ayında tüm ana kripto paralarda yaşanan zayıf fiyat performansı. Buna ek olarak 2017 yılındaki büyük fiyat rallisi Aralık ayında ekosisteme birçok yeni yatırımcı kattı. Bu katılım ise izleyen aylarda yakalanamayacak şekilde çıtayı yükseltti. Bu nedenle Bitcoin internet trafiği 2018 yılında düşüş yaşıyor.
Web trafik verileri aynı zamanda ciddi düşüşün nedeninin daha az kullanım ve benimsenme olduğunu ima ediyor. Aralık 2017 ayının son günlerinde günlük bir milyon Bitoin işlemi yapılırken bu durum 2018 yılında değişti. Şubat ayının sonlarına baktığımızda Bitcoin işlemleri günlük 200.000 işlemin altında kaldı. Bunun tek iyi yanı ise daha az kalabalık piyasada hizmet bedellerinin azaltılabilecek olması.

Teknochain - 23 Mar 2018, 11:01
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.