search delete menu

Kripto Para İşlemlerinin Değeri 1 Trilyon Doları Aşacak

İçindekiler

Juniper Research’in raporuna göre kripto para birimleriyle yapılan işlemlerin değeri 2017’nin sonunda 1 triyon doları aşacak. Bu değer 2016’dakinin 15 katına tekabül ediyor.
Blockchain’in geleceğini ele alan raporda 2017’nin ilk yarısında 325 milyar dolar değerinde kripto para işleminin gerçekleştiği belirtiliyor. Bu değere ulaşılmasındaki payın üçte ikisi Ethereum’daki dramatik fiyat artışına bağlanıyor.
Bir başka kripto para birimi Litecoin de 2017’de büyük bir yükseliş gösterdi. Raporda yıl sonuna kadar Litecoin işlem değerinin 100 milyar doları aşacağını öngörülüyor.
Ağustos’un başında yaşadığı çatallanmaya rağmen hızla değerlenmeye devam eden Bitcoin ise şüphesiz kripto para birimlerinin işlem değerini artıran önemli unsurlardan. 2017’ye $1000 civarlarında başlayan Bitcoin şimdilerde 5000 doları zorluyor.

Bitcoin’in geleceği

Tüm bunlara rağmen Juniper, Bitcoin için kasım ayında yaşanma ihtimali olan başka bir çatallanmaya dikkat edilmesini gerektiğini belirtiyor. Raporun yazarı Dr. Winsdor Holden, Bitcoin madencileri ve Bitcoin Core geliştiricileri arasındaki temel anlaşmazlıkların devam ettiğini ve bu durumun Bitcoin’in geleceğinde bir belirsizlik yarattığını söylüyor.
Juniper Research geçtiğimiz günlerde 2017 – 2022 arası Blockchain raporunun yanı sıra ödeme piyasasının geleceğine yönelik de veriler paylaşmıştı.

Teknochain - 08 Sep 2017, 17:21
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.