search delete menu

Kripto Para Kazanmanın 6 Farklı Yolu

Kripto paralar üzerinden kazanç sağlamak, başlangıçta size biraz garip gelebilir; ancak kripto para piyasalarının ani hareketlerinden kolayca para kazanmak için bazı uygun yöntemler vardır.

Kripto para piyasaları her seferinde daha yüksek bir seviyeye ulaşıyor, gün geçtikçe daha fazla insan yatırım yapmak ve bu fiyat hareketlerinden en iyi şekilde yararlanmak istiyor. Ancak, herkesin bu girişimi başarıyla sonuçlanmıyor. Bir gecede milyoner olan insanların hikayeleri ile yarım saatte servetinin yarısını kaybeden insanların hikayesinin birleştiği bir piyasa burası.

Kripto para yatırımlarından para kazanmak ilk başlarda korkutucu geliyor, çünkü çok farklı endüstrilerden insanlar ve hükümet kurumları da artık bu pazarda yer alıyor. Yine de bu yükselen piyasadan para kazanmanın bazı uygun yolları mevcut.

Kağıt üzerinde aşırı derecede karmaşık görünse de; kripto para piyasalarından kazanç sağlamak düşündüğünüzden daha kolay olabilir.

Doğrudan Kripto Para Alım-Satımı

Kripto para alım satımı; bu sektörde minimum çaba göstererek, dişe dokunur miktarda para kazanmanın en kesin yoludur. Ancak piyasa; bu yüksek kazançla birlikte, çok ciddi riskleri de barındırmaktadır ve maalesef herkesin kaldırabileceği bir şey değildir. Bunun temel nedeni; kripto para piyasalarının aşırı volatil (oynak) olmasıdır.

Bu sektördeki başarının anahtarı; fiyatlar düşünce alım yapmaya, fiyatlar yükselince satmaya dayalıdır. Bu sebeple, size kazanç sağlayacak bir kripto para alım satım stratejisi bulmak için; ciddi zaman harcamak ve nasıl alım satım yapılacağını öğrenmek gerekiyor. Bu piyasada; nasıl ve ne zaman alım satım yapacağınızı bilmek ve yaptığınız işlemle alakalı tüm riskleri önlemek veya azaltmak zorundasınız. Eğer kripto para alım satımına başlamayı düşünüyorsanız Binance borsası ile alakalı hazırladığımız konuyu buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Yapmak

Birçok yatırımcı Bitcoin Madenciliğini; 1849’da Kaliforniya’da gerçekleşen altına hücum dönemleriyle eşdeğer tutuyor. Kripto para madencisi olmak; çok büyük bir blok zincire eklenmiş olan, bir dizi matematik denklemini çözmek anlamına geliyor ve bu işlem başarılı olursa blok ödülü olarak Bitcoin veya kazımını yaptığınız kripto para ile ödüllendiriliyorsunuz.

Bu nedenle; yapılan işlemlere karşın Bitcoin ile ödüllendirilmek, bu piyasadaki birçok yatırımcı için cezbedici bir fırsat gibi görünmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken şey, Bitcoin madencilik ödüllerinin her halving sonrasında yarı yarıya azalmasıdır. Profesyonel yatırımcılar, bu sürece dahil olmak adına çok ciddi yatırımlar yapıp, büyük madencilik tesisleri kurarak bu piyasanın baş aktörleri oldular. Artık küçük çaplı madencilerin işi, iğneyle kuyu kazmak gibi hale geldi. Bu yüzden birçok küçük madenci, Bitcoin madencilik havuzlarına katılmaya başladı.

Bitcoin Halving başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Ticaretlerinizi Kripto Para ile Yapmak

Her şeye rağmen kripto paralar bir dijital para birimidir. Yani ticari işlemlerinizde kullanmanız size zarar getirmez. Ticaretle uğraşıyorsanız; kripto para karşılığında ürün veya hizmet satışı yapabilirsiniz. E-ticaret sektörüyle uğraşanlar ve hatta daha küçük işletmeler bile bu ödeme yöntemini benimseyebilir.

Kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmek; tüm işlem sürecinin yürütüleceği bir ödeme geçidi gereksinimini doğurur. Ayrıca bu geçit, ödemelerin direkt olarak hesaplara aktarılmasını sağlar. Bitpay; kullanıcılarının uluslararası ödemeler göndermesine veya almasına imkan sağlayan; bakiye yönetimi için cüzdan oluşturabileceğiniz ve bakiyenizi dolara çevirebileceğiniz, kripto para ödeme hizmeti sunan firmalardan en prestijlisidir. Ayrıca, ödemelerin direkt olarak banka hesaplarına aktarılmasını da sağlar.

Kripto paraları ödeme aracı olarak kullanmak; bankalara çok yüksek miktarlarda transfer ücretleri ödemenizi engeller ve çok uzak mesafelere kısa sürede gönderim yapmanızı sağlar.

MasterNode Kurmak

MasterNode kurmak, kripto para piyasalarında pasif bir kazanç elde etmenin bir diğer yöntemi. MasterNode kurmak ve işletmek biraz teknik bir işlemdir ve bilgi gerektirir. Basit bir ifadeyle; blockchain ağlarındaki oylama, güvenlik, anlık para transferi gibi işlemlere aracılık ederek gelir sağlama sistemidir.

Yukarıda bahsedilen işlemlere aracılık ederek hizmet verebilir ve bu hizmetinize karşılık MasterNode geliri elde edebilirsiniz. Fiyatın uzun vadeli yükselişi, sizin MasterNode gelirlerinizin de artmasına olanak sağlayacaktır. Bununla birlikte MasterNode kurmak için belirli bir miktarda coini/ tokeni ağ üzerinde kilitleyerek, ana ağ döngüsüne destek olma zorunluluğunuz vardır. Uzun vadeli yatırımlar için MasterNode kurmak güzel bir gelir kapısı olabilir.

Kripto Para Şirketleri İçin Çalışmak

İlk başlarda biraz garip görünebilir ama kripto para piyasasından payınıza düşeni almak için, bu sektördeki firmalarla çalışmak etkili bir yöntemdir. İçerik üreticisi, dijital pazarlama uzmanı, web tasarımcısı, sosyal medya uzmanı ve daha bir çok pozisyonda görev alabilirsiniz. Örneğin; Coinbase ve Binance firmaları kripto para piyasasında yeni bir kariyere başlamak için çok kaliteli firmalardır ve sürekli olarak sitelerinde yeni pozisyonlar açmaktadırlar.

Kripto para şirketlerinde çalışmak, sizlere uzaktan çalışma imkanı sağlayarak nispeten daha kolay çalışma şartları yaratır. Ayrıca bir çok firma yaptığınız işlere karşın ödemelerinizi kripto para olarak gerçekleştirmektedir. Bu sayede, olası bir yükselişte geliriniz katlanarak artabilir.

Kripto Para Sektöründe İçerik Üretmek

Kripto paralar hakkında içerik yazarı olarak, bu sektörden ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Kripto paralara sürekli artan talep ve ilgi sebebiyle; kaliteli içerik yazarlarına her zaman ihtiyaç vardır ve bu ihtiyaç gün geçtikçe önemli ölçüde artmaktadır.

Upwork tarzı freelance iş yapabileceğiniz platformlarda; kripto paralar hakkında yazılar yazabilir, sektördeki farklı iş kollarını inceleyebilir veya sektördeki en son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İçerik üreterek para kazanmak için, sağlam bir bilgiye ve iyi bir yazım gücüne ihtiyacınız vardır. Yazım kaliteniz iyiyse; uzun vadeli ve iyi ücretli işler bulmanız kolay olacaktır.

Özet

Günümüzde kripto para piyasalarından kazanç elde etmenin yolları neredeyse sınırsız. Kripto para birimleriyle ilgilenmeden bile kripto para sektöründen kazanç elde edebilirsiniz. İşin ilginç yanı ise; bu sektörde para kazanmanın düşündüğünüz kadar zor olmaması. Ancak dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta; alacağınız riski bilmek, ne kadar kaybetmeyi göze alacağınızı düşünmek, yüksek riskli işlemlerden uzak durmak ve gerçekten donanımlı olduğunuz alanlara yönelmektir.

Teknochain - 04 May 2020, 18:14
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.