search delete menu

Kripto Para Piyasaları : Bitcoin'de Sİlkelenme Hareketlİlİğİ

12 Mayıs’ta Bitcoin fiyatı 24 saatlik bir zaman diliminde 1.815 dolardan 1.650 dolar seviyesine ciddi bir düşüş yaşadı. O zamandan beri, Bitcoin fiyatı nispeten hızlı bir şekilde toparlandı ve 14 Mayıs sabahı itibari ile  1800$ seviyelerine geri döndü geri döndü.

Bitcoin fiyatı yedi gün boyunca yükseliş eğilimini korudu ve neredeyse her gün yeni üst seviyelere ulaştı. 5 Mayıs-12 Mayıs tarihleri ​​arasında Bitcoin fiyatı 1,500 dolardan 1,850 dolara çıktı ve haftalık 350 dolarlık bir artış gösterdi.

Bununla birlikte, 12 Mayıs gecesi Bitcoin fiyatı yaklaşık %10 oranında düştü.

Hatta bazı borsalarda, Bitcoin fiyatı 1,500 dolara geriledi ve yatırımcıların Bitcoin’in kısa vadeli fiyat (Balon) artışı konusunda endişeleri dahada arttı.

Direnç Noktası

Şimdiye kadar, Bitcoin kripto para piyasasına karşı ciddi direnç gösterdi ve çoktan hızla toparlanmaya başladı. Bitcoin bugün erken saatlerde bir miktar ivme kazanmaya başladı ve birkaç saat içinde 1,800$ seviyelerini yeniden gördü.
Halen, Bitcoin fiyatı güçlü bir ivme kazanıyor. Önemli exchange piyasalarında 1,750 $ seviyesinde işlem görüyor. Geçen haftalarda olduğu gibi, küresel Bitcoin döviz piyasasının % 49’unu elinde tutan Japon Bitcoin exchange piyasası, Bitcoin fiyatının yukarı doğru hareketlenmesine öncülük ediyor ve Bitcoin işlemlerini yaklaşık 1.800 $ ile gerçekleştiriyor.

Yeni Fiyat Eğilimi

Bitcoin fiyatı, 1 Mayıs ile 12 Mayıs arasındaki 12 günlük dönemde, Ocak ile Nisan ayları arasındaki dört aylık döneme kıyasla daha fazla yükseldi. Geçtiğimiz Haftalarda Yayınlamış Olduğumuz, Japonlar Bitcoin’i Beklentinin Üzerinde Kullanıyor , ETF Teklifinde Değişiklik Bitcoin Investment 1 Milyar Dolar Teklif Etti gibi gelişmeler Bitcoin’e ciddi anlamda etki etmiş gözüküyor. Son olarak Bitcoinde özellikle kısa vadede yaşanan ani düşüş eğilimlerinde sakin olmanızı silkelenme olarak tabir ettiğimiz bu zaman diliminin özellikle Balinalar (Elinde çok fazla sayıda Btc bulunduran kişi veya kişiler) tarafından Yatırımcıları manipüle ederek kısa vadede kazanç sağlamak amaçlı yapıldığını belirtmek isteriz.

Teknochain - 14 May 2017, 11:57
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.