search delete menu

Kripto Para Piyasası 100 Milyar Dolar Hacme Ulaştı

Kripto Paralar son 24 saat içerisinde toplamda 100 milyar dolar seviyesini geçerek yeni bir rekora imza attı.
Bitcoin’i gün içerisinde yapmış olduğu yeni rekor üzerine, Kripto Para piyasasının toplam değeri 100 milyar dolara ulaştı.
Birkaç hafta önce ”Kripto Para Piyasası Adeta Çakıldı” başlıklı yazımızda belirtmiş olduğumuz gibi yaklaşık %30’luk ani bir düşüş gerçekleştiren piyasa şu anda kendini toparlamanında ötesinde yeni rekorlara imza atıyor.

Yeni Rekor 100 Milyar Dolar

2017 tarihinde bekleneninde ötesine artış gösteren Kripto Para piyasası hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 100 Milyar Dolarlık yüksek bir hacme ulaşması yatırımcıların bu sektörü dahada ciddiye aldıklarının bir göstergesi.
4 Mayısdan bu yana ”Kripto Paraların Değeri 44 Milyar Doları Geçti” başlıklı konu üzerinden yaklaşık bir ay geçti ve bu rekorunu 100 milyar dolara ulaşarak ikiye katladı. Bu yükseliş Yatırımcılar ve devletlerin bu alana ilgi duymaya başladığının ve henüz gerçektende yeni olan bu sektörün kısa zamanda bu noktaya ulaşmış olması gelecekte ne denli önemli yerlere geleceğinin göstergelerinden.

3000$’a Adım Adım

Geçen aylarda Bitcoin’e olan ilginin artmasının ardından medyada daha kapsamlı şekilde yayın almaya başladı. Güney Kore, Hindistan, Avustralya ve Japonya’daki medya şirketleri ve yatırım firmaları, Bitcoin’in gelecekte alternatif para olması ve şu anki emitaların yerini alması olasılığını tartışmaya başladı.

Bazı analistler bu yükselişin baloncuk olduğunu , bazıları ise sadece bir devrimin başlangıcı olduğunu söylüyor. BTC,  yıl sonuna kadar 4000 dolara , hatta 5-10 yıl içinde 1 milyon dolara doğru gidiyor olabilir . Tabi buna bağlı olarak altcoin piyasasında güç gösteren Ethereum , Litecoin , Monero gibi alternatif kripto paralarda hızla yükseliyor.  BTC’nin başlıca rakibi olan Ethereum, Bitcoin yükselişi sonrası yüksek seviyelerini koruyor.

Blockchain teknolojisinin günümüzde birçok uygulamada kullanılmaya başlanması toplumun Bitcoin ve diğer kripto paralara olan güvenini arttırdı. Birçok analist uçuk olarak gördüğümüz fiyat tahminleri ile karşımıza çıktı, tabi bu fikirlere uçuk demek Bitcoin’in 0.001 seviyelerinden buralara geldiğini göz ardı etmek olur.

Birkaç ayda bile gerçekleştirmiş olduğu %200’lük artış bile Bitcoin’in topluma kendisini kanıtlamaya devam ettiğinin göstergesi niteliğinde.

Bitcoin geleceğin para birimi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, sizde bu devrimden geri kalmayın.

Teknochain - 06 Jun 2017, 15:33
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.