search delete menu

Kripto Para Piyasası Adeta Çakıldı, Ne Yapmalısınız ?

Bitcoin’de son günlerde yaşanan kısa vadeli Boğa trendinin ardından Kripto Para piyasası hızlı bir düşüşe geçti, Yeni yatırımcılar endişeli.

19 mayıs tarihinde başlayan kripto para piyasalarındaki hızlı yükseliş ile birlikte Bitcoin’de yaklaşık %50 seviyesinde görülen bir değer artışının ardından 27 Mayıs sabahı ile Kripto para piyasaları adeta çakıldı.

2800$ seviyelerine görüp 3000$ ‘a ramak kala tekrardan başladığı yere dönen Bitcoin özellikle yeni giren yatırımcıları ciddi derecede hayal kırıklığına uğrattı. Kore borsalarında görülen 1000$’lık fiyat farkı Bitcoin’in genel hacminde ciddi yükselişe neden oldu. Son 24 saatte Kripto para piyasaları genel anlamda 30 Milyar $ civarında bir düşüş yaşadı.

Kripto Para Piyasası Geriye Döndü

Görmüş olduğunuz tablo 19.05.2017 tarihine ait, aşşağıdaki ile karşılaştırıldığı zaman aradaki fark yok denecek kadar az.

Piyasasının son hali ciddi düşüşler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Panik yapan yatırımcı eldekini çıkarma derdinde.

Algı Operasyonu

Son zamanlar dünya basınında yankı bulan wanna cry, ahtapot misali birçok ülke’ye etki etti. Yabancı , Türk haber ajansları bu konu hakkında birçok yazı yayınladı. Wanna cry isimli exploit bulaştığı bilgisayardaki verileri şifreliyor ardından kurbanlara verilen süre içerisinde Bitcoin adresine gereken miktarı göndermesini istiyordu, Tabi bu durum küresel anlamda ve kısa vadede birçok kişinin Bitcoin ve aynı zamanda Kripto Para piyasası ile tanışmasına neden oldu, Bunlardan ziyade ortaya çıkan diğer gelişmeler ile birlikte Kripto Para piyasası, Bitcoin başta olmak üzere inanılmaz bir yükselişe geçti. Tabi bu yükseliş ile birlikte yine basında oluşan haberler insanların Bitcoin’i tanımasına ve yatırım yapmasına sebebiyet verdi, son olarak da Kripto Para piyasasına adeta yön veren devlerin elindeki Bitcoin ve altcoinleri çekmesi ile yaşanan düşüş özellikle yeni yatırımcılar başta olmak üzere genel anlamda bir panik yaşattı ne yapacağını bilemeyen yatırımcıda çareyi eldeki Bitcoin’i satmakta buldu ve işte gelinen nokta.

Bu noktada yapılacak en güzel hareket beklemek olur, unutmayın satmadığınız sürece zarar etmiş olmazsınız. Şu anda genel anlamda ciddi bir düşüş yaşandı bilinçli yatırımcılar için bu yeni alış pozisyonları anlamına gelebilir ancak piyasanın biraz sakinleşmesini beklemekte fayda var.

Teknochain - 27 May 2017, 10:21
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.