search delete menu

Kripto Para Piyasasında Pasif Gelir Elde Etmenin 4 Yolu!

Borsaların Referans Programları

Yatırımsız bir şekilde özellikle zaman harcayarak pasif gelir yaratabileceğiniz bir yöntemdir. Çoğu borsanın daha fazla yatırımcıya ulaşmak için referans programı mevcuttur. Bu süreç klasikleşmiş referans sistemlerinden pekte farklı değildir.

Referans sistemi

Başlamak için yapmanız gerekenler ise;

  • Referans programı olan bir borsa bulup hesap oluşturmak. Tabi bu noktada borsa secimini iyi yapmalisiniz.
  • Sonrasında ise pazar araştırması yani referans linkinizi nerelerde paylaşacağınız konusunda bir değerlendirme yapmalısınız.
  • Ardından borsa platformu üzerinden, elde edilen referans gelirini takip ederek durum analizi yapabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Referans Linkimi Nerede Paylaşabilirim?

Bu konuda Forumlar, Telegram grupları, Kripto para ile alakalı içerik üreten websitelerin, youtube kanallarının yorum bölümleri işinizi görecektir.
Ancak daha etkili fakat zaman alıcı bir yöntem arıyorsanız. Referans sistemine sahip yeni açılacak borsaları takip ederek. Açılış sonrası hemen borsayı inceleyip hakkında bir makale yazarak bunu websitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda yayınlayabilirsiniz. Bu yöntem referans bulma olasılığınızı yükseltecektir.

Ne Kadar Kazanç Elde Edebilirim?

Bu durum tamamen göstermiş olduğunuz efora bağlıdır. Ancak yüksek referans sayısını daha fazla kazanç şeklinde değerlendirmeyin. Önemli olan nokta referanslarınızın borsada yüksek hacimli işlemler yapmasıdır.

Borsa Seçimini Nasıl Yapmalıyım?

Araştırmaya ilk olarak borsanın sosyal medya hesaplarından başlayabilirsiniz. Sonrasında ise borsa kullanıcılarının memnuniyet düzeyi, kurucuların öncesinde ne gibi çalışmalar yaptığına dair bir inceleme yapmanız genel anlamda karar vermeniz için yeterli olacaktır.

Bulut Madencilik

Kripto para piyasasinda bireysel madencilik yapmanin gittikçe zorlaşması sonucu şirketler bu işe el attı ve Bulut Madencilik ortaya çıkmış oldu. 
Kısaca Madencilik donanımlarının işletmesi ve bakımını sizin adınıza başka bir şirketin üstlenmesi olarak tanımlayabilecegimiz bu kavram kripto para piyasasinda pasif gelir elde edebileceğiniz yöntemlerden biridir. 
Sizin için bu işi yapacak şirketi ve madenciligini yapacağınız kripto parayı belirledikten sonra yatırım yaparak hash gücü satın almanız gerekiyor sonrasında yaptığınız yatırıma baglı olarak şirket size belirlenen sürelerde ödeme yapıyor.

Bulut madencilik

Sıkça Sorulan Sorular

Yatırım Yapacağım Şirketi Nasıl Belirlemeliyim?

İlk olarak yatırım planlarını araştırmalısınız. Şu anki piyasa koşullarında yapacağınız yatırım ortalama olarak 1 yılda kendini amorti edecektir. Eğer yatırım yapmayı düşündüğünüz şirket size 3-6 ay gibi bir amorti süresi veriyorsa kesinlikle uzak durun.

Ek olarak şirketin hangi tarihten beri hizmet verdiğini ve müşteri memnuniyeti gibi durumları mutlaka araştırmalısınız.

Ne Kadar Kazanç Elde Edebilirim?

Kazancınız yapacağınız yatırıma bağlı olarak değişecektir. Güncel piyasa koşullarını ele alarak şu anki durumda;
10.000$ yatırım ile DASH madenciliği yapmaya başladığınızda aylık geliriniz ortalama olarak 6.8 Dash yani 1040$ olacaktir. Buda kazancinizi yaklaşık 10 ayda amorti etmeniz anlamına gelir.

Not; Bulut madencilik özellikle son yıllarda pöpülerliğini yitirdi bunu en büyük sebebi ise piyasada yaşanan sert düşüşler oldu. Eğer yatırım yapma düşünceniz var ise kazancınızı $ üzerinden değil kripto para olarak hesaplayarak uzun vadeli düşünmeniz daha iyi olacaktir.

Staking

Zamanla farklı Blockchain altyapıları ortaya çıktı bunlardan biride Proof Of Stake. Teknik kısma hiç girmeden kısaca açıklarsak bu altyapıya sahip kripto paralarda cüzdanınızda tuttuğunuz kripto para miktarına bağlı olarak kazanç elde edebilirsiniz. 
Örnek vermemiz gerekirse NEO, Proof Of Stake altyapısına sahip yani cüzdanınızda tuttuğunuz sürece NEO kazanırsınız. Fakat NEO gibi şu an piyasada söz sahibi olan kripto paralar ciddi anlamda düşük getiri seviyesine sahip (yıllık yaklaşık %1.89) bu yüzden farklı kripto paraları araştırabilirsiniz.
Bu konuda stakingrewards.com websitesi işinizi görecektir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Her yatırımda olduğu gibi staking ile kazanç elde etmekde belirli riskler içeriyor. Bu sebeple staking yapacağınız kripto paraya karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Örneğin;

  • Getiri yüzdesi,
  • Alim satımını yapabileceğiniz borsalar,
  • Ne kadar süredir piyasada işlem görüyor.

gibi soruların yanıtını bulmanız daha doğru bir yatırım yapmanızı sağlayacaktır.

Ticaret Botları

İyi bir trader olduğunuzu düşünüyorsanız ve geliştirmiş olduğunuz ticaret stratejisi ile bir süredir güzel kazançlar elde ettiyseniz kullandığınız bu stratejiyi otomatikleştirebileceğinizi söylesek nasıl olurdu? Yani siz bilgisayar başında olmasaniz bile sizin için 24 saat çalişabilen bir algoritma düşünün, işte ticaret botları tamda bunu yapıyor.

Bu yöntem ile kazanç elde etmenizin iki yolu bulunuyor;

1. Geliştirmii olduğunuz stratejiyi API yardımı ile borsaya entegre edersiniz ve bu algoritma sizin için sürekli çalışmaya devam eder bunun sonucunda bir pasif gelir yaratmış olursunuz.
2. Bir diğer yol ise hali hazırda işe yarar bir algoritma geliştirdigini ve sizinde bunu kullanarak kazanç elde edebileceğinizi iddia eden platformlar ki bu durum pekte tavsiye etmediğimiz bir yöntemdir.

Uyarı!

Ticaret botları ile çalışmanın sıkıntılı yanlarını piyasa koşullarınının sürekli değişiklik göstermesi ve aylardır başarı gösteren stratejinizin bile bir anda işe yaramaz hale gelmesi şeklinde özetleyebiliriz bu noktada her ne kadar geliştirdiğiniz algoritma başarılı gözüksede belirli periyotlarda durum değerlendirmesi yapmanız faydanıza olacaktır.

Teknochain - 02 Jul 2019, 22:05
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.