search delete menu

Kripto Para Ticareti ile Aylık Nasıl 1000$ Kazanabilirsiniz? İşte detaylar

Geçtiğimiz günlerde Binance hesabımın raporlarını incelerken bir şey fark ettim. Geçen son 4 ay içerisinde kripto para ticareti ile her ay yaklaşık 1000$ kazanmışım ve bu makalede kullanmış olduğum yöntemleri ve platformları sizlerle paylaşmak istedim. Ek olarak sizde buraya tıklayarak %5 komisyon indirimi ile Binance borsasına kayıt olabilirsiniz.

İlk olarak hesap detaylarına bir göz atalım.

Yukarıda detayları görebilirsiniz. Şu an yaklaşık toplam sermayem 6.000$ civarında bu yıl sermaye olarak maksimum 11.200$ seviyelerini görebildim. Ayrıca asset net worth kısmına baktığınız zaman bazı tarihlerde çok sert iniş çıkışlar olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebi dışarıdan hesaba para ekliyor ve bazende çekiyor olmam yani onları piyasadaki yükseliş ve düşüşler ile alakası yok. Ayrıca yaklaşık 1 haftalık bir süreçte hesabın toplam sermeyi sıfır gözüküyor. Onun sebebi ise yaklaşık 1 hafta boyunca al sat yapamayacağımı bildiğim için tüm sermayeyi Binance savings platformuna yatırmıştım. Şimdi Kullanmış Oldğumu Stratejiler kısmına geçelim

Teknik Analiz

Eğer al sat yapıyorsanız ve henüz TradingView platformunu kullanmıyorsanız. Çok şey kaybediyorsunuz. Teknik analiz konusunda piyasaki en iyi platformlardan birisi. Ben anlatımı bu platform üzerinden yapacağım.

Toplamda 3 farklı gösterge kullanıyorum bunlar RSI, MACD ve Parabolik Sar. Teknik kısıma girmeden bu göstergelerden kısaca bahsetmem gerekirse;

RSI: Marketde gerçekleşen aşırı alım satımı analiz etmenize yardımcı olur. Örneğin gösterge 50’nin üzerine çıkmaya başlarsa bu piyasanın aşırı alım sürecine girdiğini gösterir. Aşağı düştüğündede aynı şekilde aşırı satış geldiğine işarettir.

Parabolik Sar: Bu göstergede eğer noktalar grafiğin altında ortaya çıkıyorsa bu durum o varlığın yükseleceğine işarettir. Üstünde ortaya çıkıyorsada tam tersi. Ayrıca noktaları arasının açılması trendin daha güçlü olduğunu gösterir. Detayli konuyu buradan inceleyebilirsiniz.

Macd: Resimdede görebileceğiniz gibi eğer mavi çizgi kırmızı çizgiyi alttan yukarı doğru keser bu durum yükselişe, Yukarıdan aşağı doğru keserse ile düşüşe işarettir.

Göstergelerin çalışma mantığı kısaca bu şekilde dilerseniz siz matematiksel kısmı hakkındada araştırma yapabilirsiniz.

Ancak yukarıda yazmış olduğum kısa açıklama göstergelerin ne zaman al sat sinyali verdiğini anlamanıza yetecektir. Bunun dışında teknik analiz konusunda kesinlikle çok dikkat ettiğim bir diğer durum ise Destek ve direnç noktaları bu konuda daha önce uzunca bir yazı yazmıştım onuda buradan inceleyebilirsiniz.

Kısaca teknik analiz konusunda dikkat ettiklerim bunlar ek olaral piyasadaki hacmide düzenli olarak kontrol ediyorum çünkü hacimde olan biteni anlamanız açısından önemli bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor.

Temel Analiz

Tabi teknik analiz sonrası bir diğer önemli kısımda temel analiz. Bu konuda Coinmarketcap sitesinin çok işinize yarayacağını düşünüyorum. Zaten sektörün içerisindeyseniz bu siteden haberdarsınızdır. Coinmarketcap üzerinde fiyat takibinden ziyade ilgilenmiş olduğunuz kripto para ile alakalı bir çok farklı bilgiye ulaşabilirsiniz. Örneğin coinin piyasaya sirkülasyonda olan toplam miktarı, Kaynak kodu, Teknik dökümanlar gibi. Bu sebeple eğer yeni bir kripto para ile ilgilenmeye başlarsam ilk olarak Coinmarketcap üzerinden kısa bir analiz yapıyorum sonrasında elde ettiğiniz bilgilere göre araştırmanızı genişletebilirsiniz.

Twitter

Kripto topluluğunun yerli yabancı büyük bir çoğunluğunun Twitter’ı takip ettiğini görebilirsiniz. Benimde aynı şekilde piyasayı analiz ederken takip ettiğim sosyal medyalardan birisi. Ancak ben size al sat sinyali veren hesaplardan bahsetmiyorum.

Daha çok piyasaki yeniliklerden ve güncellemelerden bahseden hesapları kasetediyorum. Örneğin Twitter’ı nasıl avantajınıza kullanacağınıza dair bizzat başımdan geçen bir kaç örnek vereyim. Yaklaşık bir kaç ay önce Twitter Hack olayına şahit olduk. Hackerler Twitter’ı ele geçirip yüksek takipçili hesapları kullanarak Bitcoin talep ettiler.

Bu durum gerçekleşirken ile Tweet gönderenlerden birisi CZ (Binance borsasinin ve BNB coinin kurucusu) oldu yani hackerlar onun hesabını kullanarak Bitcoin talep ettiler.

Bu Tweeti ilk gordugumde Twitter’ın değil direk onun hesabının hacklendiğini düşündüm ve elimdeki BNB’leri nakite çevirip beklemeye başladım. Sonrasında direk Twitterın hacklendiği ortaya çıksada bu durum piyasada ciddi bir düşüşe neden olmuştu. Tabi bu benim için avantaja dönüştü çünkü düşük fiyattan tekrar alabilme şansı yakaladım.

Bir başka örnek ise yaklaşık 1 hafta önce gerçekleşen, Paypal’ın kripto para alım satımını platformuna eklemesi oldu ve bu durumu ilk paylaştığı yerlerden biriside Twitter’dı. Sonrasında ise beklendiği gibi piyasada ciddi bir yükseliş oldu. İşte bu tarz örnekler sürekli karşımıza çıkacak ve gördüğünüz gibi platformda aktif olup takip ederek bu tarz durumlardan avantaj sağlayabilirsiniz.

Kullandığım Diğer Platformlar

Kripto Para Korku Ve Açgözlülük İndexi

Kesinlikle tavsiye ettiğim ve çok faydalı bulduğum platformlardan birisi. Piyasadaki volitilite, dominasyon, market hacmi gibi bir çok etkeni ele alarak kullanıcıların o an için alım konusunda aç gözlü mü yoksa korku içinde mi olduğunu analiz eden bir platform. Geçen ay ve haftanın korku, açgözlülük indeksinide aynı şekilde görebiliyorsunuz. Buda size tek başına bir alım satım sinyali sağlamasa bile verecek olduğunuz kararı netleştirmenize veya o konuda biraz daha düşünmenize yardımcı oluyor.

Ayrıca geçmişe yönelik verileri grafik üzerindede inceleyebiliyorsunuz. Siteye Alternative.me üzerinden ulaşabilirsiniz.

Coin360 Isı Haritası

Açıkcası bu platformu bir çok farklı amaçla kullanabilirsiniz. Mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. Ben nasıl kullanıyorum diye sorarsanız; Aşağıdaki resimdede görebileceğiniz üzere “Performance” kısmından size göstermesini istediğiniz tarih aralığını değiştirebiliyorsunuz. Örneğin bazen günlük veya haftalık düşüşler bir yatırımcı olarak sizi gerçekten üzebiliyor veya bazı durumlarda piyasanın o hareketli süreçlerinde trendin değiştiğini fark edemeyebiliyorsunuz. İşte böyle durumlarda 1-2-3 ay veya yatırım stratejinize göre piyasadaki kripto paraların nasıl tepki gösterdiğini geniş bir açıdan görerek daha iyi kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Site adresi coin360.com

Okuduğunuz için teşekkürler. Lütfen sorularınızı yorum kısmında belirtmekten çekinmeyin.

Teknochain - 04 Nov 2020, 20:13
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.