search delete menu

Kripto Paralar Neden Online Ticaretin Geleceğini Şekillendirecek?

The Guardian haberine göre, Bitcoin ve türevlerinin fiyatları sadece 12 ayda altının dahi kar marjını geçerek değerini %750 arttırdı.
Bir yatırımcı olarak, geleceği tahmin etmek için piyasası sürekli olarak incelemelisiniz. Online ticareti kullanan biri olarak, zaten Blockchain, mobil ödemeler ve bu gelişmelerin fırsatlarını çoktan sevmişsinizdir.
Ancak kripto para birimlerinin tamamen güvenli ödeme sistemleri olduğunu söyleyemeyiz. Aslında, onları bu ödeme sisteminin dışına çekmeye çalışan birçok şirketle mücadele etmek zorunda kaldılar. Sadece bu çok daha fazla dikkatli olmayı gerektirirken, birazdan bahsedeceğimiz sebeplerden dolayı kripto paraları online ticaretin geleceği olarak düşünebilirsiniz.

Dolandırıcılık Riskini Azaltmak

Online dolandırıcılık ciddi seviyede artmış durumda ve iş dünyasını tehdit etmeye devam ediyor. Teknoloji ise hayatımızı bir yandan kolaylaştırırken bir yandan da bu tarz dolandırıcılık işleri yüzünden adeta iki yüzlü bir bıçak gibi. Bilgiye ulaşımın kolaylaşması sayesinde, rahatlıkla sahte bir hesap açıp kendinizi bilinen bir marka olarak tanıtıp sahte mallar satabilirsiniz. Saadet zinciri tarzı olaylar ise bu online ticarete olan güveni oldukça sarstı. Kripto paralar ise ürünün orjinalliğini takip edebileceğiniz bir platform sunuyor. Örneğin, Blockchain kullanan bir sistem yapılan işlemde ürünün üretiminden satışa kadar heryerde takip edebiliyorsunuz. Bu bilgiler ise asla taklit edilemez ve manipüle edilemez.

Alternatif Ödeme Seçeneği

Günümüz dünyasında yaşanan statü eşitsizliği malumunuz. Memur kesim ile oyuncular arasındaki eşitsizlik giderek büyüyor. Grafikerler ya da web tasarımcılar gibi çok yetenekli iş gruplarına dahi hak ettikleri ücreti vermeyi reddeden bir sistem bu. Blockchain ise daha açık uçlu bir ödeme sistemi sunuyor. Kripto paralar sektörlerin ve kişilerin hak ettikleri değeri garantileyen bir formül sunuyor. Çağı geçmiş diğer sistem ise adeta bir bağış programı gibi.

Emtia Para Birimleriyle Uyumlu

Emtia paralar, altın madenciliği ya da dolar basmak gibi, takip edilebilir bir üründür. Kripto paralar bu kategoriye dahil edilemez. Bu tarz varlıkların değeri istikrarsız olarak birçok değişken faktöre bağlıdır ki bu da verimsiz bir durumdur. Ancak, online satışta kripto paraların performansı ortada şeffaf, hızlı ve çok daha etkili. Kripto paraların ardındaki teknoloji ile nakit parayı birleştirmek online ticaretin geleceği konumunda.
Satıştan ödemeye kadar tüm süreci dijitalleştirmenin en büyük avantajı şeffaf online ticaret anlamında atılacak dev bir adımdır.

Teknochain - 05 May 2018, 18:00
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.