search delete menu

Kriptopara piyasaları : Bitcoin Fiyatı 1800$ Seviyesini Gördü

Bitcoin fiyatı 1400$’ları aştı başlıklı yazımız üzerinden tam dokuz gün geçti, ve bir Bitcoin fiyatı 1800$ seviyelerini görmüş durumda dokuz günde 400$’lık bu muazzam artışın sebebi ne? Kripto para piyasalarında neler oluyor?
 

Tüccarlar 1520-40$ seviyelerini kutup nokta gibi görürken, 9 Mayıs sabahı güzel bir süpriz ile 1800$ seviyelerini zorladı.
Bitcoin’in 1800$’ları görmesindeki Japonlar Bitcoin’i Beklentinin Üzerinde Kullanıyor Ve ETF Teklifinde Değişiklik Bitcoin İnvestment 1 Milyar Dolar Teklif Etti gibi etkenler şüphesizki etkili oldu özellikle Japonya’nın Bitcoin’e olan büyük ilgisinin medyada yankı uyandırması viral reklam kampanyası niteliğinde.
Bitcoin kısa bir süre dalgalanıp tüccarların güvenini kazanmasıyla birlikte 1.2 Milyar dolarlık günlük işlem hacmine ulaştı tabi buda muazzam bir yükselişe sebep oldu.

Üç aylık süreç gösteriyorki Mart ayı dalgalanmalarının sebebi Bitcoinin 2017 yılı içindeki trendi yakalama ve ülkelerin Bitcoin yasallığı konusundaki bazı belirsizliklerine dayanıyor. ardından boğa trendi ile beraber net bir yükseliş takip ettiği görülüyor.
Genel olarak baktığımızda Bitcoin’in yıl içinde 2000$ seviyelerini görmesi içten bile değil tabi burada büyük rol oynayanlardan birisi Japonya Bitcoin yatırımcıları Japonya’daki gelişmeleri yakından takip etmekte, ülke şu anda Bitcoin tücaret hacminin büyük çoğunluğunu karşılıyor. Bundan sonraki trendin ne olacağını net kestirememekle birlikte Kripto para borsasındaki altcoinlerin yükselişiyle Bitcoin için 1550$ 1600$ civarı tampon bölge gibi görülmekte. Tabi yeni bir süpriz ile 1800$ üstü seviyeleride görebiliriz ancak teknik göstergeler kısa vadeli öngörüler için faydalı olmuştur, geçmiş sonuçlar ile eşleştirilen uzun vadeli öngörüler araya exchange borsalarındaki karmaşalar vesaire haberlerin girmesi ile bozguna uğramakta.
 
Bitcoin’in Bu Seneki Yükselişi Hakkındaki Yorumunuz Nedir ? Bu Sene 2000$ Seviyelerini Görebileceğini Düşünüyormusunuz.
”Dikkat makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Aksi durumlarda oluşacak durumlardan Teknochain.com sorumlu değildir.”

Teknochain - 09 May 2017, 18:02
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.