search delete menu

Küçük Washington Kasabası Bitcoin Madencilik Merkezi Haline Geliyor

Wenatchee, küçük bir Washington kasabası Bitcoin madencileri için yeni bir ev olarak adını duyuruyor. Kasaba, Seattle’dan sadece üç saat uzaklıkta. İnsanların bu kırsal alana taşınıp kripto para madenciliği yapmasının nedenleri neler?

Küçük Washington Kasabası Bitcoin Madenciliği Konusunda Gelişiyor

Wenatchee, büyük Bitcoin madencilerine ev sahipliği yapıyor. Kasaba büyük bir madencilik merkezi haline geliyor. Yatırımcılar, bu kasabayı madencilik için optimum yer olarak tanmlıyor. Yerel elektrik merkezinin yöneticisi Steve Wright şunları söylüyor.

İşin başında sadece birkaç kişiyle başladık. Ama şimdi inanılmaz bir ilgi var ve insanlar kapımızda sıra olmuş durumda.

Bitcoin madenciliğinin yüksek enerji tüketimine sahip olduğu bilinmekte. Ama burada madencilerin bu açıdan bir problemi yok. Bu kasabada elektrik oldukça ucuz. Kilovat saat başına sadece 2 -3 cent civarında.

Kasabanın ilk madencilerinden olan Malachi Salcido, bu alanda üç veri merkezine sahip ve bu üç merkez günlük 5-7 BTC oluşturma kapasitesine sahip. Salcido 2.5 megavat güç kullanıyor ve Temmuz ayında günde 25 BTC’ye kadar üretmek istiyor. Bu üretim ise 42 megavat güç gerektiriyor. Bu hedef Wenatchee’nin hedefleri arasında önemli bir yere sahip.

Fazlasıyla Elektrik

Buradaki elektrik, Columbia Nehirindeki barajlardan elde edilen hidroelektrik güç nedeniyle oldukça fazla. Wenatchee’nin favori madencilik kasabalarından birisi olmasının nedeni de sunucuları doğru sıcaklıklarda tutmaya yardımcı olarak serin ortama sahip olması. Küçük kasabanın aynı zamanda mükemmel bir İnternet erişimi var. Setev Wright, bir yandan kasabanın sunduğu imkanlardan faydalanmak için herkesin kasabaya akın edeceğinden şüpheleniyor ve şunları ekliyor.

”Bu insanların düşük elektrik maliyetleri nedeniyle gelip daha sonra bizi ve bu topluluğu bırakmasını istemiyoruz.”

 

Teknochain - 14 Jan 2018, 15:07
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.