search delete menu

Litvayna Bankası Kripto Para Ve ICO'lar İle Alakalı Düzenlemesini Yayınladı

Litvanya  Bankası, başta finansal kurumlar olmak üzere işletmeleri Kripto Para birimleri ile faaliyet gösterirken dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bu hususta kripto paralar ve ICO’lar ile ilgili resmi bir düzenleme yayınladı.
Yayınlanan bir basın açıklamasına göre, “Kripto para birimleri, yüksek risk içeren yatırım araçlarıdır, bu şekilde gerçekleştirilen yatırımlar önemli kayıplara neden olabilir. Dolayısıyla, finansal kurumlar müşterilerini korumak için bu tarz faaliyetlerden kesinlikle uzak durmalıdır.
Litvanya Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Marius Jurgilas, kripto para birimlerinin tamamen denetlendiğini ya da güvenli olduğunu gösteren bir tasarı yayınlamanın imkansız olduğunu belirtti.
Bu konu ile ilgili ilerleyen zamanlarda daha sıkı güvenlik ve vergi denetimleri yapacaklarını söyleyen Jurgilas ”kripto para para birimleri ile alakalı hizmet sunacak olan kuruluşlar, kara para aklamanın ve terör finansmanının önlenmesi gerekliliklerine sıkı sıkıya uymak zorunda olduklarınıda ekledi”

ICO’lar Menkul Kıymetler Olarak Ele Alınmalı

ICO faaliyetleri özünde,projeleri finanse etmek için geliştiriciler tarafından genellikle profesyonel olmayan bir şekilde fon toplanmasıdır. Bu tarz durumlarda yatırımcıların finansal kayıp yaşama riski çok yüksektir. Bu sebepten ötürü ICO’lara dair yakın zamanda yasal yükümlülükler ve kısıtlamaları ele alacağız.
Örneğin herhangi bir ICO projesi menkul kıymetler şartına tabi tutulmalı ve yatırımcının fonları güvence altına alınmalıdır. Şeklinde açıklamalar yer alıyor.

Teknochain - 13 Oct 2017, 10:42
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.