search delete menu

Malta Bitcoinde Öncü Olmak İçin Ulusal Strateji Taslağını Onayladı

Bitcoin ve Blok zincir teknolojisini tanıtmak için ulusal stratejinin ilk taslağı Malta Kabinesince onaylandı. Bu hareket, Malta Başbakanı Joseph Muscat’ın AB’yi “Bitcoin kıtası” haline getirme önerisini takip ediyor.

MALTA DÜNYA EKONOMİSİNE BİTCOİN’İ KABUL ETTİRMEK İSTİYOR
Malta, Bitcoin'i Kucaklamak İçin Ulusal Strateji Taslağını Onaylıyor
Malta başbakanı Joseph Muscat

Malta başbakanı Joseph Muscat yayınladığı bildiride ulusal stratejinin ilk taslağı Olarak Bitcoin ve blockchain teknolojisinin , Bakanlar Kurulu tarafından onaylandığını açıkladı Haber Maltanın Ulusal Yayın Sitesi Olan Malta today’dede yer aldı.
Ekonomi ve Mali İşler Komitesi tarafından düzenlenen bir konferansta Malta’nın dünyada Bitcoin’i kucaklayan ilk ülkelerden biri olacağını söyledi.
Yetkili, “Düzenleyici Ülkelerin bu teknolojiye karşı dikkatli oluşlarını anlıyorum, ancak gerçek şu ki Bitcoin büyük bir hızla yayılıyor ve buna ayak uydurmanın bir tercihden ziyade zorunluluk haline gelmesi kaçınılmaz”  Stratejinin yakında halkın istişaresi için yayınlanacağına dair söz vererek şunları söyledi: Blokchain ve Bitcoin’i kucaklamak için cepheden olmalıyız … başkalarının kopyası gibi hareket edemeyiz.

Malta’nın Yatırımcıları Çekme Stratejisi
Malta, Bitcoin'i Kucaklamak İçin Ulusal Strateji Taslağını Onaylıyor
Silvio Schembri 

Bir strateji oluşturmak yatırımcıları buraya gelmeye teşvik eder. Malta bu alanda bir öncü olabilir, “Yenilik konusunda ön safta bir ülke olmamız gerekiyor; Düzenleyicilerin sonuçlarına ulaşmasını bekleyemeyiz
Ekonomik ve Mali İşler Komisyonu Başkanı İşçi Partisi Genel Sekreteri Silvio Schembri, yaptığı duyuruyu yineledi . Malta, Brexit sonrası İngiltere’nin fintech’inin yüzde 1’ini alabilirse “bunun yerel ekonomiye 200 milyon avroluk bir Katkısı olacağı anlamına geleceğini” tahmin ediyor. Malta’nın “dünyanın en iyi kalkınma ve ticarileştirilmesi ortamına” sahip olmasını istiyor. fintech modelleri ve yıkıcı yenilik, Avrupa Silikon Vadisi ‘” böylece ülke için yaptığı hayalinize
 
Malta’nın Bitcoin’i benimseme stratejisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum Kısmından Bize Bildirebilirsiniz.

Teknochain - 24 Apr 2017, 13:43
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.