search delete menu

Malta Merkezli Seyahat Acentası Bitcoin Kabul Ediyor

İçindekiler

Malta merkezli seyahat acentesi Gozo Bitcoin ve diğer kripto paralarını kullanarak ödeme kabul etmeye başladı. Şirket yalnızca bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödenecek olan seyahat paketleri sunmaya karar verdi.
Geçtiğimiz ekim ayı içerisinde ilk müşterilerini de ağırlayan şirket paketlerin ilgi göreceğini düşünüyor.Seyahat acentesinin tanıtım videosunda kuruculardan Leon Siegmund,Bitcoin’i daha iyi bir ödeme seçeneği olarak tanıtmak istediklerini belirtti ve şunları söyledi:

Bitcoin daha iyi bir ödeme yöntemi.Çünkü; merkez bankası yok,enflasyon yok veya herhangi bir hesap işletim ücreti yok.Bitcoin’de para göndermek için iki kişi ve bir akıllı telefon yetiyor. Asıl sorun, kimsenin bitcoin kullanmadığı. Yani hiçkimse bunun işe yaradığını düşünmüyor. Böyle olunca ise kimse kullanmak istemiyor.Biz seyahat paketlerini bitcoin ile hazırlayarak insanların kafalarındaki bu algıyı yıkmayı amaçlıyoruz.Artık şirketimiz Gozo’da inanılmaz bir tatil yapabilir ve ödemelerinizi bitcoin üzerinden yapabilirsiniz.

Malta Ve Bitcoin

Seyahat acentesi yaptığı tanıtım ile ilk turistlerini ağırladı.İki Japon turist olan Takesho Koide ve eşi seyahat için ödemelerini Bitcoin ile yaptılar. Koide yaptığı açıklamada;Blue Lagoon ve sokak otomobillerinin fotoğraflarını internette gördüğü zamandan itibaren Malta’ya gitmeyi isteğini ancak herhangi bir seyahat acentesi ile rezervasyon yapmak yerine bitcoin ile ödeme yapılan Gozo’daki bu muhteşem kayak gezisi ve üç gecelik konaklamayı seçtiler.
Ayrıca Koide’ye göre Japonya’da giderek artan bir bitcoin kullanımı bulunuyor. Şöyle ki Japonya’da marketler ve satış mağazaları da bitcoin kullanmaya başladılar.Japonya‘da bitcoin giderek popülerleşmeye başlayan bir ödeme yöntemi olma yolunda ilerliyor.
Bilindiği üzere Malta Bitcoin para birimini ve diğer kripto para birimlerini desteklemektedir.Avrupa ülkeleri içerisinde Bitcoin dostu diyebileceğimiz ülkelerden birisidir.Ayrıca Malta bu hafta başlarında Blockchain tabanlı bir akademik sertifika kayıt sistemi üzerinde pilot çalışmalara başladı ve Blockchain danışma komitesini eylül ayında bir araya getirdi.

Teknochain - 06 Oct 2017, 14:22
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.