search delete menu

Meksika'nın Bitcoin'i Düzenleme Planı

Meksika’nın fintech girişimleri sonucunda geçen ay, yerel yayınların yaptığı açıklamada iki hükümet yetkilisi kısa süre önce Dijital Para düzenlenlemelerine ilişkin bazı ayrıntıları açıkladı.

Meksika’nın Bitcoin Planı

Meksika Maliye Bakanlığı Başkanı Jose Bernardo Gonzalez, Bitcoin’in serbest piyasada var olup kontrol edilemez olduğunu belirtti, El Universal’ın yayınlamış olduğu açıklamasda. Bitcoin’in Düzenlenmesi konusundaki durumu şöyle ifade etti:

Düzenlemeye çalıştığımız şey,Bitcoin’in üçüncü şahıslarla olan münasebeti, dijital paranın kendisi değil.

Ayrıca, düzenlemeler arasında kara paranın aklanması, kullanıcıların korunması vb. durumları önlemek için belirli kurallarda mevcut.

Finans Topluluğu’ndan geri bildirim

Hükümet tarafından Meksika’nın fintech sektörünü modernize etme girişiminde Bitcoin hakkındada bir bölüm yer alıyor. Son zamanlarda finans sektörüne sunulan taslaklar Gonzales’e göre iyi sonuçlar aldı. Meksika Hükümet Yetkilileri Bitkon Düzenleme Planlarını TartıştılarMeksika’daki geleneksel bankalar ve aracı kurumlarda geri bildirimlerde bulundu.
Gonzales Dijital para girişimini geleneksel kurumlar ile fintech sektörü arasındaki tanımlayıcı olarak gördüklerini söyledi .
Yakın tarihli bir Senato toplantısında, Meksika Merkez bankası yöneticilerinden Agustin Carstens Bitcoin girişimi hakkında konuştu. “Hedefimiz, maliyetleri düşürmek ve finansal sisteme erişimi arttırmak tabi bunları yaparken kullanıcılara karşı ihtiyatlı ve güvenli bir ortam oluşturmak” şeklinde açıklamalarda bulundu. Ayrıca bu yıl girişimin onaylanacağından emin olduğunu söyledi.

Merkez Bankası, Bitcoin Üzerinde Çalışıyor

Carstens geçtiğimiz günlerde, merkez bankasının Bitcoin’in yapısını kavramak için “düşük ölçekli” testler yürüttüğünü açıkladı. Cartens’in endişe ettiği bazı durumlar teknolojik hırsızlık ve bu sorunlarının periyodik olarak ortaya çıkışı.
Merkez bankası, girişiminin kabulu ile birlikte finansal risklerden kaçınmak için vatandaşlarına tam destek vereceğini söyledi.
Meksika’nın Bitcoin düzenleme planları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda Belirtebilirsiniz.

Teknochain - 03 May 2017, 18:37
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.