search delete menu

Morgan Stanley Kripto Para Piyasasına Girmeye Çalışıyor

İçindekiler

İsmi belirtilmeyen bir Morgan Stanley çalışanı, Şirketin kripto paraları ticari ürünler arasına eklemek için çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi. Amaçları ise kurumsal yatırımcılar, ICO’lar, arbitraj için özel bir büro oluştururken bunu Goldman Sachs ve diğer büyük finans kurumlarından önce yapmak.
Röportaj kaynağı, Morgan Stanley ilk etapta halihazırda danışmanlığını yaptığı yatırımcılara yönelik çalışmayı düşünüyor. Bu kişi ve kurumlar sıfırdan başlamak yerine zaten var olan portföylerine kripto paraları eklemeye uygun olanlar
Bir başka açıklamada ise:
“Doğruyu söylemek gerekirse bu yeni dünyanın silahlanma yarışı. Şu an kurum ve kuruluşlar kripto paralara büyük ilgi gösteriyor. Yatırımcılar banka, fon şirketleri ve geleneksel danışmanlık firmalarını yeniden kullanmak istemiyor. Bu bir dijital altın yarışı. Şirketimizde bu pastadan payını almaya çalışıyor.

Yarış Başladı

Kripto para birimine olan perakende yatırımlar kaçınılmaz hale geldikçe, her geçen gün eski ve geleneksel kuruluşlarda yarışta olduğunu ilan ediyor. Nasdaq CEO’su Adena Friedman CNBC’nin geçen haftaki Squawk Box programında Nasdaq kripto paraları desteklemeyi düşündüğünü ve bunun kurumsal pazarda yayılması sonucu Bitcoin’de bir yeşil dalga görüldüğünü açıkladı.
Goldman Sachs da geride kalmamaya çalışıyor. Sachs, kripto para ticaret yapan bir büro açacağını ve bu alanda tekel olmak için yarışacağını belirtti. Şirket, eski tüccar Justin Schmidt’i Goldman’ın menkul kıymetler bölümündeki dijital varlık piyasalarına başkan vekili olarak atadı. Banka 2018 yazının sonunda bu platformu kurmuş ve çalıştırıyor olmayı planlıyor.
Coinbase ile yapılan anlaşmalar ve Goldman Sachs ile bir ortaklık ihtimali dedikoduları üzerine Londra’nın en büyük bankası olan Barclays bile kendi kripto para ticaret bürosunu açacağının sinyallerini verdi.
Wall Street’in kripto para piyasasına girmesi kaçınılmaz gibi duruyor çünkü birçok kurumsal yatırımcı parayı sahaya sürmek için çoktan hazırlandı. 2016’dan bu yana kripto para yatırım fonları sekize katlansada yapılabilecekler sınırlı olarak kaldı çünkü henüz hiçbir banka kripto yatırım servisi sunacak bir topluluğa sahip değil. Yine de bunun 2018’in sonlarında değişmesi bekleniyor.

Teknochain - 01 May 2018, 13:46
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.