search delete menu

Neden Kripto Paraların Piyasa Değeri 1 Trilyon $'a Çıkabilir

Çoğu insanın henüz anlamlandıramadığı, Bitcoin, Blockchain ve özellikle ICO’lar konusunda gelişen olaylar.
Birçok kişi 2017’de ICO‘lara yatırım yaparak 2 milyar doların üzerinde kazanç elde etti ve şu an bir atılım anı olduğunu düşünüyorlar. Ancak durum bundan biraz daha farklı olabilir. Çünkü 2017 yılında bu kadar hızlı büyüme gösteren kripto para piyasası bu yıl olduğu gibi 2018 senesinde değerini en azından 8 katına çıkarsa bile trilyon dolarlık rakamlara ulaşabilir.
2018’de ICO‘lara olan yatırım ise bu seneye oranladığımızda 25 milyar dolar ve katlarını görecek gibi duruyor tabi bu rakamlara sabitlenip kalması beklenemez, işin içine devler dahil olduğu sürece bu oyun dahada ciddi ve büyük bir hal alacak

Trilyona Doğru

Kripto para pazar hacmi 500 milyar doları geçerse, trilyona doğru yol alacak. Evet ama bu durum neden ve nasıl gerçekleşebilir? Pazarın bu derecede büyümesi ile büyük oyuncuların yanı sıra bu sektöre pek sıcak bakmayan yatırımcıların bakış açısı değişmeye devam ettiği sürece oyuna yenileri dahil olacak.
Bitcoin fiyatı bu durumdan nasıl etkilenir? değerini ikiye katlar, belki üçe, yada daha fazla.. hemde çok kısa sürede. Ancak unutmamanız gereken bir nokta ve artık sektörde gerçekten kendini kabul ettirmiş başka kripto paralarda mevcut aracı kurumlar bu potansiyeli gördükçe şu an borsa veya menkul kıymetler dediğimiz olayı buraya taşıma girişimlerinde bulunacak
Bunları tahmin etmek için bir piyasa uzmanı olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken geçmişi incelemek ve bu sektörün bizlere sunabileceği olanaklar üzerinde durmak, işte o zaman bu büyümenin boşuna olmadığını göreceksiniz.

Yeni Faktörler Devreye Giriyor

Bankacılar bu durumdan rahatsız olmakta haklı geleceği şimdiden görmüş gibiler. Kısmi Rezerv Bankacılığı bu durumda dışarıda kalacak çünkü böyle bir sisteme gerek yok. İnsanlar güvenli liman ararken daha öncede olduğu gibi Bitcoin ve diğerlerine yönelecek
Rusya, Japonya ve diğer egemen ulusların, bu sektöre olan olan ilgili yaklaşımı giderek daha büyük yükselişlere neden olacak.
Bu etkenlerin büyümeye etkisini uzun zaman önce görmeye başladık ki bu daha başlangıç. Sadece Rusya’nın bile bu yıl içinde getirmiş olduğu düzenlemeler geçen yıla oranla rekor denebilecek seviyede.
Kripto paralar, bir çok varlığı ve özellikle hisse senetlerini simgeleyecek buda ekonomik sistemi herkes için yerinden oynatacak ve ICO’lar fon toplama aşamasında maliyetleri çok daha fazla azalttığı için kullanımı ciddi şekilde artacak.

Teknochain - 20 Oct 2017, 12:35
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.