search delete menu

New York Elektrik Şirketleri Bitcoin Madencilerine Yüksek Ücretler Uygulayabilir

New York eyaleti, bölgede Bitcoin madencileri için zorlu koşullar sunabilir. Bölgedeki yasama organları, eğer madenciler eyaletin hidro elektrik gücünü kullanırsa, enerji şirketlerinin elektrik tarifelerini yükseltebileceğini söyledi.

Kripto Para Şirketlerine Daha Yüksek Elektrik Tarifeleri Uygulanıyor

New York Eyaleti Kamu Hizmetleri Komisyonu belediye elektrik sağlayıcılarının Bitcoin madencileri ve veri merkezi işletenler için tarifeleri yükseltebileceklerine karar verdi. NY yetkililerinin elektrik şirketlerine böyle bir izin vermesinin nedeni ise PSC komitesinde 36 belediye güç tedarikçisinin yer alması. Elektrik şirketleri, veri merkezleri ve kripto para madencilerinin hidro elektrik gücünden faydalanınca normal müşterilerin kayıp yaşadığını ifade ediyor.
New York Eyaleti Kamu Hizmetleri Komisyonu, kuzeyde yer alan belediye güç santrali yetkililerinin, işlerini yürütebilmek için çok fazla elektriğe ihtiyacı olan Bitcoin madencileri için tarifleri yükseltebileceğini açıkladı. Karar, oyun sahasını dengelemek ve mevcut konut ve iş müşterileri için yerel elektrik talebinin yükselen yerel elektrik talebi nedeniyle hızla yükselmesini önlemek için gerekliydi.

Görünenden Daha Farklı Yük Özellikleri

Elektrik şirketlerine göre, madencilik şirketlerinden bazıları daha fazla güç talebinde bulundu. Bu istekler genellikle benzer türdeki potansiyel müşterilerden geliyor: sunucu çiftlikler. Genellikle bu sunucu çiftlikleri, kripto para veri işlemesi yapıyorlar. Komisyon Bitcoin madenciliği ve elektrik tüketimi konusunda şu açıklamaları yaptı:
Bitcoin geliştiricileri gibi kripto para varlıklar, dijital para birimi madenciliği için karmaşık yazılım programları çalıştıran bilgisayar ağları kullanıyorlar. Bu müşterilerin bazıları online hale geldikçe, elektrik yük talepleri, genellikle New York Eyaleti Kamu Hizmetleri Komisyonu üyeleri olarak gördüğümüz yük özelliklerinden farklılık gösterdi.

Yıllık 250 kWh/sq Aşan Şirketler Farklı Tarifeye Göre Ödeme Yapacak

Haber ayrıca, geçtiğimiz hafta Bitcoin madencilik faaliyetlerine karşı moratoryum teklifi öneren Plattsburgh New York kasabasını da içerdi. Belediye başkanı, madencilik operasyonlarının yarattığı enerji tüketimi miktarı konusundaki endişelerini dile getirdi. Platssburgh Belediye Başkanı Colin Reed, sadece makinalarla dolu bir deponun yüksek elektrik tüketimi yapması yerine gerçek çalışanlara ödeme yapan işletmelerin aynı tüketimi yapmasını tercih edeceğini ifade etti.
PSC kararı, elektrik sağlayıcıları tarafından bu ay komisyon detaylarıyla uygulanabilir ve enerji şirketlerinin tüm yüksek yoğunluklu yük operasyonlarında yeni bir tarife oluşturmasına izin verilecektir. Yılda 300 kW 250 kWh/sq değerini aşan bir yük yoğunluğu olan işletmeler, önümüzdeki ay maliyet artışı yaşayabilirler.

Teknochain - 18 Mar 2018, 09:35
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.