search delete menu

Nijerya Düzenleme Kurumları “Sigortalı” Olmadığı için Kripto Para İşlemleri Konusunda Uyardı

Nijeryalı düzenleme kurumları arasına yer alan Nijerya Mevduat Sigorta Şirketi (NDIC), Kripto Para işlemleri konusunda Nijeryalıları uyardı. Bu uyarının nedeni Nijerya Merkez Bankasının (CNB) bu paraları yasal para olarak tanımlamaması.
Business Post Nijerya haberlerine göre bu uyarı kripto paralar hakkında ilk uyarı değil. Daha önce Nijerya’daki farklı hükümet kurumları bu yeni para formu konusunda vatandaşları uyarmıştı.

Nijeryalı Düzenleme Kurumları Kripto Paralara Dikkatle Yaklaşıyor

NDIC Araştırma Bölümü yöneticisi olan Adikwu Igoche, dijital para birimlerinin CBN tarafından yetkilendirilmediğini ve bu nedenle “NDC tarafından sigortalanmadığını” ifade etti.

  1. Enugu Uluslararası Ticaret Fuarında yapılan açıklamalara göre Igoche şunları söyeldi. “Dijital para birimleri altın veya değerli taşlar gibi fiziksel emtiayla desteklenmiyor. Bu nedenle de CNB veya başka bir ülkenin merkez bankası tarafından sunulan para birimi veya coin kategorilerine girmiyorlar.”

Igoche, Nijeryalı vatandaşların fiziksel yerleri belli ve sadece “NDIC tarafından sigortalanan” finansal kurumları kullanmaları gerektiğini belirtti. Igoche aynı zamanda bankaları kapandığında Nijeryalılara yardım etmek için NDCI’nin fuarda standı olduğunu bildirdi.
Avrupa Birliğinden Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar dünyanın dört bir yanındaki ülkeler kripto para ve ICO yatırımları konusunda tüketicileri uyarıyor.
Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Nijerya hükümetinin farklı blok zincir örgütleri ve start-uplarıyla teknoloji geliştirmek için aktif etkileşimde bulunduğu bildirilmişti.

Teknochain - 25 Mar 2018, 10:46
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.