search delete menu

Önde Gelen ATM Üreticisi Oki Bitcoin ATM'si Üretme İşine Giriyor

Bitcoin’e karşı ilginin yüksek olduğu Japonya’da Bitcoin tüccarlarının sayısı arttıkça şirketler dijital para birimlerinin iş modellerine farklı şekillerde dahil oluyor. Japonya’nın önde gelen yazıcı, telekominikasyon ve ATM üreticisi Oki Electric Industry Co Ltd, Bitcoin ATM’si üretim işine girişi ile dikkat çekti. Bitcoin ATM’lerinin ilk üretim safhası bu ay başlıyor.
Önde gelen Japon ATM Üreticisi Oki, Bitcoin ATM İşine Gidiyor1881’de Tokyo merkezli olarak kurulan Oki Electric Industry Co Ltd , bilgi sistemleri için ürünler, teknolojiler, yazılımlar pazarlar. ayrıca, otomatik bilet rezevasyon sistemleri , check-in cihazları , ATM’ler gibi hizmet sektörüne yönelik yapmış olduğu hizmetlerde mevcuttur.
Şirket , 1982’de dünyanın ilk nakit geri dönüşüm ATM geliştiricisi olduğunu iddia ediyor. Londra merkezli Perakende Bankacılık Araştırmasına göre, 2016 yılında mevcut olan yaklaşık 3.3 milyon aktif ATM’nin %30’u oki firmasına aitti.
Nikkei Asian Review yayınlamış olduğu haberde Bu ay başlayacak Bitcoin atmleri için Recycler G8 (RG8) modellerini kullanacaklarını müşterilerin yerel para birimlerini atmler sayesinde Bitcoin’e kolay bir şekilde dönüştürebileceklerini ve ilerleyen zamanlarda bu atmlerden Bitcoin ile fatura ödeme imkanı sunmayı düşündüklerini belirtti.
İlginizi Çekebilir : Japonya’da Bitcoin

Teknochain - 23 May 2017, 18:26
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.