search delete menu

Piyasa Analiz : Belirsizliklerle Bitcoin

Çin’den gelen haberler üzerine Kripto Para piyasası çalkantılı bir döneme girdi. Önce İco’lara getirdiği yasak, sonrasında ise gelen devamlı haberler karşısına yatırımcıların tedirginlikleri fiyatlara anı iniş çıkışlar olarak yansıdı.

Bitcoin’de Belirsizlik

Bitcoin içinde durum aynı geçen haftalarda bahsetmiş olduğumuz belirsizlik hala varlığını sürdürüyor. Henüz bir trende girebilmiş değil.

Haftalık olarak %6.2 seviyelerinde bir düşüş gerçekleştirmiş olsada son 24 saat içerisinde yukarı yönlü bir hareket söz konusu. Grafik üzerinden inceleme yaptığımızda ise mevcut düşüş trendi ve belirsizlik devam ediyor özellikle 8 ağustos sonrası gelen sert düşüş üzerine Bitcoin henüz toparlanmaya geçebilmiş değil.

Fiyatlar bollinger bandının +2 içerisinde seyretmekte son gelen aşağı yönlü hareket ile bir süre daha aşağı bant üzerinde ilerleyişini sürdürecek gibi görünüyor. Parabolik SAR bu öngörüyü destekler nitelikte, 14 günlük ortalama ile RSI 40 seviyesinin altını görecek durumda. Bu noktada psikolojik sınır olan 4000$ seviyelerine doğru bir düzeltme yapması muhtemel ancak hala kısa vadede bir düşüş trendi oluştuğunu söylemek mümkün görünmüyor.
Geçtiğimiz haftalarda yükseliş trendine devam eden ancak sert düşüş üzerine belirsizliğe giren Bitcoin 4600$ seviyelerini kırması ile hedeflenen 5000$ seviyelerine ulaşabilir fakat dediğimiz gibi kısa vadede henüz bu durum mümkün görünmüyor. Yatırım için en azından belirsizlikten çıkıp trendin gelmesini beklemenizde fayda var
”Dikkat makalede yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Aksi taktirde oluşacak durumlardan Teknochain.com sorumlu değildir.”

Teknochain - 11 Sep 2017, 08:48
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.