search delete menu

Piyasa Analiz : Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin

Çin’in ICO’ları yasaklama kararına kadar bu durumdam fayda sağlıyordu.
Peki, kripto para birimleri Çin’in resmi kısıtlaması sonrası çökmeye başlayacak mı yoksa bir savaş durumu kısa vadede Kripto Paraları destekleyecek mi? Şimdi, ilk beş Kripto Para biriminde bir sonraki hareketi tahmin etmek için mevcut durumları inceleyelim.

Bitcoin

5 Ağustos’taki analizimizde, yaklaşık 5000 $ seviyelerine doğru bir artış öngörmüştük ve buradaki güçlü direnç beklentisinden dolayı kazançları düzeltmek için zarar yüzdesini daha fazla takip etmeyi önerdik. Neyse ki, fiyat 5000 $’lık psikolojik dirençe doğru yöneldi ve okuyucularımızı şaşırtmadık. Peki, bir sonraki yol haritası ne olmalı?
Gün içi trend çizgisi desteğin altında, 4.580$ ile açılışı yaptı. Ancak kapanış bunun üstündeydi. Bu nedenle, Bitcoin’deki yükselen trend devam ediyor. Yükseliş trend durumunun aksini yalnızca 20 günlük Üssel Hareketli Ortalama (EMA) altına düşmesi durumunda değiştireceğiz.
Mevcut seviyelerden, 5.000 $ bandına tekrar bir test bekliyoruz. Bununla birlikte, Bitcoin‘in hızlı bir şekilde patlak vermesinide göz ardı etmemek gerekli. Birkaç gün belirli bir aralıkta seyretmesini bekliyoruz. Bununla birlikte, RSI’daki tutarsız farktan dolayı yatırımınızı bir süreliğine küçültmenizde fayda var.

Ethereum

Ethereum yine kendinden beklenene göre hareket etti. 381 $ seviyelerinde kuvvetli direniş gösterdi ve fiyat buradan geri çekildi. Kısmen, Ethereum, Bitcoin’den zayıf durumda çünkü, 20 günlük EMA’nın altında hareket ediyor ve 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) düştü.
Bununla birlikte, toparlanma devam ediyor. 20 günlük EMA fiyatının kırılmasıyla yatırımcılar şu anki seviyelerde alım yapabilir ve stop loss seviyesini 318 $’da tutabilir. 380 $ seviyesinde tekrar yukarı yönlü test olasılığı yüksek. Ek olarak, %61.8’lik Fibonacci düzeltme seviyesi olan 354$ dolaylarını sıkı gözetim altına almalı. Fiyat bu seviyede çıkış yakalamak için çaba sarf ediyorsa, pozisyonu kapatmayı düşünün. Lütfen yatırım boyutunu küçük tutmaya çalışın. Fiyat kırılır ve yükselen bandın altında kapanırsa, zarar etme olasılığınız yüksek.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash piyasadaki son çöküşün ardından iyi performans gösteriyor
Her iki hareketli ortalama da düzleşti, bu da belirli bir kanal içerisinde seyreden işlem olasılığını gösteriyor. kanaldan kurtulursa, 736 $ seviyelerine doğru toparlanabilir. Bununla birlikte, güvenilir bir alım seviyesi söylemek için şu an çok erken.

Ripple

Ripple beklenen şekilde bir toparlanma gerçekleştirmedi. Özellikle son zamanlarda istikrarsız yönelimler gerçekleştirdi. 50 günlük SMA’nın altına uğramadığı için herhangi bir düşüş eğilimi gözükmüyor. Bununla birlikte, 0,2400$ seviyesinin üzerinde kapatması ile 0,3000 $ düzeyine kadar toparlanmaya geçebilir. Stop loss 0,1900 $’ın altında tutulabilir.

Litecoin

Litecoin beklenen 70$ hedefini büyük bir fark ile aştı. 100 $’ın güçlü bir bariyer olduğunu kanıtlandı ve fiyat, 41.65 $’dan 98.28 $’a yükselerek yaklaşık % 61.8 Fibonacci trend dışı fiyat hareketi seviyelerinde düzeltme gerçekleştirdi.
O zamandan beri düşüş içerisinde . Ancak, Litecoin’in yeniden 100 $ seviyelerini kırmaya çalışılmasından birkaç gün önce güçlü bir gerileme yaşanmasını bekliyoruz. Litecoin önümüzdeki günlerde istikrarsız hale gelecek gibi görünüyor.
Mevcut durum şu an için belirsizliklerle dolu. Önümüzdeki birkaç hafta yatırımlarınızda çok daha temkinli olmanızı ve stop loss seviyelerini iyi analiz etmenizi öneriyoruz.

Teknochain - 07 Sep 2017, 09:15
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.