search delete menu

Piyasa Analiz : Bitcoin tekrardan 2500$ Seviyelerinde

Geçtiğimiz hafta keskin bir düşüş yaşayan Bitcoin 2500$ seviyelerini yeniden gördü.
Ethereum’un 24 saatlik işlem hacmi üstünlüğünü Bitcoin’den kısa bir süre alması sonrasında hakimiyet yeniden Bitcoin’e geçmiş durumda, şu an için 41 Milyar $ market değeri ve yaklaşık 1.5 Milyar $ 24 saatlik hacmi ile yükselişini sürdürüyor.

geçtiğimiz hafta Kripto para piyasasının genelinde yaşanan ani düşüşden Bitcoin’de ciddi derecede payını almıştı. O an için panikle elindeki Bitcoin’i çıkaran yatırımcı ciddi zarara girdi , fakat buna istinaden short sinyalini görebilenler güzel kazanç elde etti.
Kripto Para Piyasası Adeta Çakıldı Şimdi Ne Yapmalısınız” başlıklı analizimizdede belirttiğimiz üzere bu tarz ani düşüşlerde panikle eldeki Bitcoin’i çıkarmak yatırımcıların, özellikle Bitcoin gibi voltalit bir piyasada yapabileceği en büyük yanlışlardan biri, elinizdekinin Bitcoin olduğunu unutmayın son birkaç ayda bile %60’a kadar değer kazanan bu dijital altın ”panikle” satmadığınız sürece size kaybettirmez.

Hedef 3000$ Mı

Bitcoin 2017 sonu için beklenen 2000$ hedefini basit bir şekilde aştı ve doğal olarak yeni hedef 3000$ olarak görülüyor. Bunun mümkün olup olmadığını sorgulamadan önce Bitcoin’i şu an nerede olduğunu görebilmekte fayda var. Japonya’dan ardı arkası kesilmeyen gelişmeler , son zamanların konusu segwit , Çin’deki muslukların açılması gibi gelişmeler en önemli etken olan yatırımcıları manipüle etmekte, sonuçta bu piyasa arz talep dengesine göre değer kazanıp kaybeder. ”ABD Bitcoin’i yasakladı” , ”Bitcoin Balonu Patlıyor” gibi gelecek yalan haberler birilerinin cebini Bitcoin üzerinden doldurmak maksadıyla yapılmadığı sürece, keskin düşüşler yaşamadan 3000$’ı görmesi artık bir hedef bile değil Bitcoin’in bize sunmuş olduğunu ”gerçekten” görebilen herkesin bu dijital para birimini kullanmamak için hiçbir sebebi yok. Özetlersek yılsonu 3000$ üstü görülecek asıl sormamız gereken, bu olay uzun , kısa vadede zor yoldan mı olacak yoksa kolay yoldan mı ?

Olası Senaryolar

Ani yükselişde önünü gören yatırımcı short sinyalini alarak kısa vadede büyük kâra geçti. Şimdi önümüzde yeni bir senaryo var ve olasılıklar kimileri içim tedirgin kimisi içinse mutlu edici olacak.

Kesin konuşmanın güç olduğu bu piyasada Bitcoin alt direnç noktasını bize gösterdi. Son birkaç günde kendini gösteren boğa trendi kısa vadede ilerleyişini sürdürecek gibi tekrardan 2500$’a yükselişi yatırımcının kafasında 3000$ hedefini belirtti. Söylemiş olduğumuz gibi Bitcoin’in 3000$ hedefi gerçekleşecek fakat bu biraz sancılı bir süreç olabilir. Bu noktada önümüzdeki ihtimallerden biriside Bitcoin’in tekrardan güçlü düşüş göstermesi eğer alt direnç noktasını kırarsa Short p2 noktasına kadar inmesi ihtimaller arasında. Yatırımınız için kısa vadeli olarak düşünüyorsanız her zaman olduğu gibi dikkatli olmakta fayda var, ani düşüş gerçekleşirse zararsınızı aylarca kurtaramazsınız bu süreçte ya geri çekilip yeni bir alış pozisyonu beklemelisiniz yada 3000$ hedefini bir an önce görmesini.
”Dikkat makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Aksi durumlarda oluşacak zararlardan Teknochain.com sorumlu değildir.”

Teknochain - 03 Jun 2017, 20:10
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.