search delete menu

Piyasa Analiz : Ethereum 24 Saatlik İşlem Hacmi İle Bitcoin'i Solladı

27 Mayıs tarihinde Kripto Para sektöründe gerçekleşen ani düşüşten sonra kısa süre içerisinde toparlanmalar başladı. Ethereum yükselen işlem hacmi ile yatırımcıların odağında.
Çin’in önde gelen exchange platformlarından Huobi ”Tüccarların 31 mayıs tarihinden itibaren Ethereum ticareti yapabileceklerini belirtti.” Ethereum Japonya ve Güney Kore de dahil olmak üzere Asya pazarlarında hızlı bir artışa sahip. Daha önce OKCoin’de dahil olmak üzere borsalar, Ethereum’a karşı ilgi duyduklarını ve yakın zamanda gereken desteği vereceklerini belirttiler.

Okcoin’in Ethereum’u kabulü

Boğa Piyasası Hareketliliği

80’den fazla şirketin Enterprise Ethereum Alliance’a (EEA)  katılması, Ethereum topluluğu için beklentiyi yükselten gelişmelerden bazıları, 20 Mayıs tarihinde yayınlamış olduğumuz ”Ethereum Bitcoin’in %50’si Kadar İşlem Hacmine Ulaştı” başlıklı analizden tam 10 gün sonra Ethereum son 24 saatte yapmış olduğu atak ile yükseliş trendini belli ederek işlem hacmi ile Bitcoin’i geçmiş durumda.
97 $ ‘dan başlayan mevcut büyüme ile ilgili olarak, en yüksek talebin bulunduğu 150 $’a yakın seviyeye işaret edebiliriz. Yeni bir düşüş göz önüne alındığında, Ethereum fiyatının bu direnç hattında durması muhtemeldir. Eğer aşağıya doğru bir geri dönüşüm gerçekleşmezse, daha fazla büyüme muhtemeldir.

Gelecek Senaryo

Ethereum’un yükseliş trendine geçmesi ile uzun vadeli bir düşüş reboundu yaşanmamış olması, ilerleyen zamanlarda muhtemel kırılma noktasına kadar yükselişine devam etmesi ve ardından alt direnç noktasına düşüşü ile tekrar yükseliş trendini görmesi muhtemel.

Uzun vadede yatırımcılarına kazanmayı garantileyecek gibi görünen Ethereum’u portföyünüze eklemenizde fayda var.

”Dikkat makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Aksi durumlarda oluşacak zararlardan Teknochain.com sorumlu değildir.”
Teknochain - 30 May 2017, 10:15
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.