search delete menu

Piyasa Analiz : Sert Düşüş Sonrası Ne Yapmalısınız ?

Çin’den gelen Ico’ların yasaklanması haberi üzerine, kripto Para piyasası son zamanların en büyük çöküşlerinden birini yaşadı.
Küresel çaptaki haberlere göre Çin pazarın tüm yönlerini hedef alarak Ico (Fon Toplama) faaliyetlerinin durdurulmasını ve toplanan yatırımların geri iade edilmesini istedi.
Çıkan bu haberler oluşturulan manipülasyonlar ile piyasayı gerçekten kötü etkiledi. Bitcoin 1 Eylül’de gözlemlenen 5.013$ en yüksek değeri sonrasında % 20’lik bir düşüşle, küresel ortamda 4.037.50$’a kadar gerilemiş durumda.

Piyasanın tamamıyla kırmızıya büründüğü şu dönemde 179 Milyar $ seviyelerinden 144 Milyar $ seviyelerine kadar yaklaşık %19’luk sert bir düşüş yaşandı.

Teknik Analiz

  • Büyük borsalarda tekrardan 4.100 doların aşşağısında görülecek hareketler önemli olabilir, bu durum Fibonacci dizisine göre  3.700 dolara kadar yine bir düşüş trendi demek.
  • Yükseliş trendi henüz bozulmamış durumdayken gelen aşşağı yönlü düzeltme yeni bir düşüşün habercisi olabilir
  • Fiyatlar günlük 4.611 $ ‘ın üzerine çıkarsa tekrar tekrar 5.000 $’ lık rekor rekoru kırma ihtimali var.
  • Artan trend desteğiyle önümüzdeki günlerde hızlı bir toparlanma görürsek 5.000 $ seviyesinin üzeri çok yakın görünüyor. Ancak söylediğimiz gibi son gelen aşşağı yönlü düzeltme şu an risk oluşturmuş durumda.

Son Olarak

Bu tarz sert düşüşler Kripto Para piyasasının doğasında vardır. Hep yükselen bir piyasa hayal etmek zor değil mi, şimdi Çin sebep olarak gösterilim yarın başka birşey bundan 4 ay öncesinde yine Wanna Cry isimli bir virüs ve bunun Küresel haberlerde yankı bulması ile piyasa şu anki durumunda ötesinde %20, %30’luk sert düşüşler yaşamıştı. Ancak 4 ay içerisinde fazlasıyla toparlayarak tekrardan rekor seviyelere geldi.

Yukarıdaki tablo 4 ay öncesinde ait (bu haberimize buradan ulaşabilirsiniz) bu sert düşüşlerden sonra şu an geldiğimiz noktayı iyi düşünün, sonrasında oturup kararınızı verebilirsiniz. Eğer ben bir 4 ay daha beklerim diyorsanız mükemmel bir alım fırsatı elinize geçmiş durumda.

”Dikkat makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Aksi durumlarda oluşacak zararlardan Teknochain.com sorumlu değildir.”

 

Teknochain - 05 Sep 2017, 08:53
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.