search delete menu

Poloniex Kullanımı: Altcoin Alış Satış İşlemleri

Bitcoin ticareti yaparak kazanç sağlamak mümkün buna ek olarak hızla gelişen Altcoin sektörüde yatırımcıların ilgisini çekiyor. Peki bu Altcoin sektöründen nasıl gelir elde edebilir işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Detaylar Yazımızda.
Altcoin hakkında kendinizi eksik hissediyorsanız öncelikle Altcoin Nedir? isimli makalemizi okuyup konuya devam edebilirsiniz.

Ticarete Başlarken

Basitce düşünmek gerekirse Bitcoin’de olduğu gibi herhangi bir Altcoin’i (Tabi burda dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar var) düştüğünde veya yükseleceğini  düşündüğümüzde satın alıp belirlediğimiz hedefe ulaştıktan sonrada satışını gerçekleştireceğiz.

Öncelikli olarak alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmemiz için bize bir platform gerekli yani borsa Tüm Yöntemleri İle Bitcoin Kazanmak isimli yazımızda bahsetmiş olduğumuz gibi Türkiye’de işlem gören Bitcoin ve hacimi fazla yüksek olmasada Litecoin ticareti yapabileceğiniz borsalar mevcut fakat bu borsalarda malesef altcoin alım satımı gerçekleştiremiyorsunuz. Bu yüzden alım satım işlemlerini yurtdışı merkezli bir Altcoin borsası olan Poloniex üzerinden gerçekleştireceğiz. Buraya tıklayarak Poloniex kayıt işlemini gerçekleştirin ve e-posta adresinizi onaylayın.
Poloniex hesabınıza girişinizi gerçekleşti sonra işlemlere başlayabiliriz.

Deposit (Mevduat) Yatırma İşlemi

Öncelikli olarak Borsada işlem yapabilmeniz için Deposit yani mevduatınızı yatırmanız gerekli yani elinizde Bitcoin bulunmalı. Resimde belirtimiş olduğumuz gibi Balances kısmında bulunan Deposit & Withdrawals’a tıklıyoruz.

Deposit & Withdrawals kısmına geldikten sonra okla göstermiş olduğumuz kutucuğa Btc yazıp deposite tıklayarak Poloniex deposit adresimize ulaşıyoruz şimdi yapmanız gereken SİZİN 2 numaralı kutucuğunuzda çıkan adrese borsada işlem yapmak istediğiniz Bitcoin miktarını göndermeniz.

Gönderim gerçekleştikten sonra Bitcoin gönderirken vermiş olduğunuz feeye bağlı olarak ilk onayı aldıktan sonra Poloniex depositinizi onaylayacaktır

Altcoin Alım Satım

Deposit işleminiz gerçekleştikten sonra geriye Altcoin alım, satımı kalıyor.

1 Numaralı kısım o an seçili olan Altcoin’in isim açılımı şeklindedir ayrıca 24 saatlik değişim, en düşük, en yüksek gibi fiyatlarıda görebiliriz hemen altındada o Altcoin’in grafiği bulunmakta, Aradığımız Altcoin’i 2 Numara ile belirttiğimiz kutucuktaki Filter (Ctrl+F) Yazan kısımdan bulup ardından üstüne tıklayarak alım satım stop-limit gibi işlemleri gerçekleştirebiliriz.

Alım İşlemi

Almak istediğimiz Altcoin seçimini gerçekleştirdikten sonra (Resimde Litecoin (LTC) alım ekranını görüyorsunuz.)                                                       You Have: Sahip Olduğunuz Bitcoin Miktarı             Lowest Ask: Altcoinin borsadaki anlık fiyatı              Diğer kısımların açıklaması resimde mevcut miktarı belirledikten sonra buy kısmına tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. Ancak bazı istisnai durumlarda tam siz alacağınız sırada o coinin fiyatı anlık artmış veya azalmış olabilir, bu işleminiz beklemeye alınır ve bunları My Open Orders bölümünde bulabilir, istersenizde iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Satış İşlemi


Alım işleminde görmüş olduğumuz gibi yapacağımız işlemler yine benzer sizde mevcut olan Altcoin’i seçtikten sonra yanda görmüş olduğunuz satış kutucuğundan işlemi gerçekleştiriyoruz.
Gereken diğer açıklamalar resmin üzerinde mevcut o an satmak istediğiniz fiyatta anlık bir oynama olursa işleminiz beklemeye alınır ve o seviyeye gelindiğinde otomatik olarak satılır.

Sonuç Olarak

Poloniex’de işlemler basitce bu şekilde bunlara ek olarak bilmeniz gereken, Altcoin alım satımında izlemeniz gereken strateji, Alış satış emirleri, teknik, temel analiz gibi konular mevcut bunlara ilerleyen paylaşımlarımızda yer vereceğiz.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takipte Kalarak Paylaşımlardan Hemen Haberdar Olabilirsiniz.

Teknochain - 26 Jul 2017, 18:32
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.