search delete menu

Qtum Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Qtum, merkezi Singapur’da olan ve Qtum Vakfı tarafınca tasarlanan açık kaynak kodlu bir blok zincir projesine verilen isimdir. Qtum, blok zincir altyapısını kullanan bir uygulama platformudur.

Qtum Çalışma Mekanizması

Bitcoin Core ve Ethereum sanal makinesi üzerinde özel bir algoritma ile oluşturulan Qtum, devamlı olarak çalışan, modüler, süratli ve son derece stabil şekilde dizayn edilmiştir. Qtum, yerel olmayan çeşitli ve entegre bir yapıya sahip iş dünyası ve reel dünya arasındaki yapıyla uyumludur.

Merkezi Olmayan Uygulamalar

Bitcoin Core altyapısını düzenleyip üzerinde geliştirmeler yapan ve Ethereum sanal makinesi ile uyumlu bir şekilde geliştirilen Qtum, Bitcoin’in aralıksız blok zincirinin güvenilir bir yapıda olmasını akıllı sözleşmeler ile sağlanmakta olan sonsuz olanaklarla birleştirmektedir.

Qtum’un İşlevi

Qtum için kısaca Bitcoin ile Ethereum’un karışımı diyebiliriz. Bu yüzden Qtum, Ethereum’daki gibi sunduğu altyapı üzerinde ki uygulamaların düzgün ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Qtum geliştiricilerinin yaptığı açıklamada, İki adet önemli amaçlarının olduğu belirtilmiştir. Bu amaçlardan ilki, Ethereum’un altyapısı ile çalışmakta olan uygulamaların Qtum altyapısı ile uyumlu bir yapıya sahip olması. Bunu başarmak için nasıl bir çalışma yapacakları konusunda bir bilgi verilmemiştir. Sadece en önemli iki amaçtan biri olduğunu söylemişlerdir. İkinci emelleri ise likiditedir. Yani kullanıcıların ellerinde bulunan değerlerin mümkün olabilecek en hızlı seviyede paraya çevrilmesidir.
Qtum, yaptığı bir başka açıklamada iş dünyasından söz etmektedir. Bu açıklama Qtum’un Bitcoin ile olan benzerliğinin de delilidir. Açıklamada işin ekonomik boyutu ifade edilmiştir. Qtum kendilerine yatırım yapan kişilerin çıkarlarını savunmak ve kendilerini diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, nakit değer üzerinden sağlayacaklarını belirtmiştir.

Nasıl Satın Alınır

Qtum coini ”Binance Kullanımı” isimli makalede belirtmiş olduğumuz talimatları takip ederek Binance borsası üzerinden satın alabilirsiniz.

Teknochain - 05 Mar 2018, 17:21
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.