search delete menu

Ripple 12 Milyar Dolar Market Hacmine Ulaştı

An itibari ile 24 saatte %30’lik bir yükseliş gösteren Ripple, Etherumu solladı ve kriptopara piyasasında 2. sırada yerini aldı geçtiğimiz günlerdede Etherum’un önüne geçip aynı gün içinde tekrar bi alt sıraya gerilemişti.
Özellikle 8 mayıs tarihinden başlayarak bankalar ile yoğun bir anlaşma yapma arayışına giren ve hatta ülkemizdede Akbank tarafından kabul gören Ripple, dünya çapında MUFG, BBVA, SEB, Axis Bank, YES BANK, SBI Remit, Cambridge Global Payments, eZforex.com gibi uluslararası çapta bir çok kurumu ile ortaklık kurma konusunda başarı kaydetti.

8 Mayız Tarihindeki yaklaşık %65’lik muazzam artışdan sonra bir süre 0.2 bandında takılan Ripplenin son 24 saatte 0.3 seviyesini aşarak kazandığı artışa sebep olarak Korenin Büyük exchange borsalarından Coinone’ın Ripple’yi listeye eklemesi ve son zamanlarda forumlarda konuşulan 22-24 mayıs tarihleri arasında Ripple’de yapılacak süpriz bir yeniliğin forumlarda konuşulmasının etki etmiş gibi gözüküyor.

Yükselişin Pazardaki Yeri

Dalgalanma Piyasası Kapitalizasyonu Yükseliyor, Geçici Parlamento Geçti

Sonuç Olarak baktığımızda Rippledeki bu anormal büyümenin kurulan ortaklıklar sonucu ortaya çıktığı ve yükseliş ile birlikte insanların manüpile olarak Ripleye yüklenmesi sonucunda bu seviyelere geldiği görülüyor.
Unutmamak gerekirki Ripple’nin bazı yanları Kriptopara sektörüne ters Madenciliğinin yapılamaması buna bağlı olarak merkezi bir yönetime sahip olması bu sebeplerden bazıları. Şu anki konumdada Ripple’yi bir banka parası gibi görmek yanlış olmaz. Akıllardaki tek soru Ripple’nin bu yükselişi uzun vadede sürdürüp sürdüremeyeceği, şu durumda Ripple kısa vadede yükselişini devam ettiricek gibi.
 

Teknochain - 16 May 2017, 18:01
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.