search delete menu

Ripple En Büyük Kripto Para Bağışını Gerçekleştirdi

Blockchain tabanlı ödeme ağı olan Ripple, kendi kripto parası olan XRP’den 29 milyon Amerikan doları bağışladı. En büyük kripto para bağışı olan bu hamle ile ABD’deki devlet okullarını destekledi. Ripple, DonorsChoose aracılığıyla 35.000 öğretmenin finansman isteğini gerçekleştirdi.

En Büyük Kripto Para Bağışı

CNBC’ye göre DonorChoose, iki haftalık periyot içerisinde bağışları ABD dolarına çevirecek. Böylelikle kripto piyasasının uçucu halinden kaçınabilecek. Aynı zamanda şirketin, bağışlanan paraların hemen satılması politikasına da uyacak.
Bağışlanan para, 50 eyalette 30.000 sınıftan daha fazlasına ulaşacak. Ripple’ın yaptığı açıklamaya göre DonorsChoose.org ile yaklaşık bir milyon öğrenci kitap, okul malzemesi, teknoloji, okul gezisi ve öğrenmek için diğer gerekli kaynaklara sahip olacak.
Bağış isteğini Ripple’a gönderen DonorsChoose kurucusu ve CEO’su Charles Best’e göre bu hareket dünyanın en büyük kripto bağışı olacak. San Frasisco merkezli Ripple XRP altcoin tokeni mevcut durumda 0.53$ değeri ile kripto para piyasasında üçüncü sırada.
Hayır amaçlı bağış yapan ilk kripto para şirketi Ripple değil. Daha önce Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, merkezsiz ödeme yöntemi OmiseGO ile partnerlik kurarak, Afrikalı GiveDirectly kurum aracılığıyla 1 milyon dolar bağışladı.
Aynı zamanda Şubat ayının başlarında Buterin, yaşla ilgili hastalıkları tedavi yöntemlerini araştıran SENS Araştırma Kurumuna 2,4 milyon dolar değerinde Ethereum bağışladı. Aralık ayında ise Bitcoin’e özel Pineapple Fonu, İnternet Arşivine 1 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) bağıladı. Pineapple Fonu aynı zamanda farklı kar amacı gütmeyen kurumlara 86 milyon dolar değerinde Bitcoin bağışı yaptı.
Kaynak : Cointelegraph

Teknochain - 30 Mar 2018, 17:48
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.