search delete menu

Rusya Bitcoin Madenciliğine Düzenleme Getiriyor

Birkaç ay öncesine kadar Rusya’nın Bitcoin madencilerine masraflar konusunda kolaylık sağlayacağı konuşuluyordu. Rusya bu konudaki kararını dahada netleştirme yoluna gidiyor. 
Hükümet getireceği yasal düzenlemeler ile madencilikte kara para aklamanın ve vergi kaçakçılığının önüne geçilmesini hedefliyor.

Putin’den Açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, salı günü üst düzey mali yetkililerle yaptığı toplantıda kripto paraların düzenlenmesi çağrısında bulundu ve “ciddi riskler” konusunda uyardı.
Maliye Bakanlığı madencilerin kara para aklama riskini azaltmak için bu tür faliyetlerde bulunan kişi veya kurumların devletten izin alması gerektiğini belirtti.
Bu alanda yapılacak çalışma ile hem madencilere daha uygun elektrik masrafları sağlayacaklarını hemde yapılan işlemleri kayıt altına alarak güvenli bir ekosistem oluşturmanın gerekliliğini vurguladı.

Putin’in Danışmanı Vitalik Buterin

Rusya’nın kripto para birimlerini anlamaya yönelik çabası, Putin ile Ethereum’un 23 yaşındaki yaratıcısı Vitalik Buterin’i bir araya getirdi.
Rusya’nın dijital bir ekonomiye doğru hareketi, devlet çıkarının yeni bir seviyeye geldiğinin göstergesi buna bağlı olarak da sık sık yeni düzenlemeler yapılıyor. Putin bu konuda özellikle Vitalik Buterin’den fikir almakta.
Önce borsalara erişimi düzenleme sonrasında madencilere getirilen denetimler. Rusya’nın kripto para ekosistemine ayak uydurmaya çaba gösterdiği anlamına geliyor

Teknochain - 13 Oct 2017, 15:17
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.