search delete menu

Rusya Kalkınma Bakanı ''Bitcoin, Kumardan Daha Beter''

Rusya, başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine karşı art arda hamleler gerçekleştirdi. Önce yasaklama ve sonrasında devlet kontrolüne alma gibi.
Bu tür mevzuatlarda amaç, gelişmekte olan kripto para piyasasını devlet sınırları içerisinde kontrol etmek ve böylece hükümetin kripto para birimlerini kullanıcılar için daha güvenli hale getirmek ve elbette bunlara vergi denetimine girmesini sağlamaktı.
Rusya’nın kripto paralara yaklaşımı, özellikle devlet tarafından kontrol edilememesinden dolayı üst makamlar bu duruma fazla tepki gösterdi ve hatta bu durum Bitcoin‘i karalamaya kadar gitti.
Rus kalkınma bakanı, Maksim Oreshkin, Bitcoin’in gazinolardan çok da iyi bir tarafı olmadığını söyledi.

Kumar oynamak

Oreshkin, Sochi’deki Dünya Gençlik Festivali’nde yaptığı bir konuşmada, Bitcoin’in gazinolardan daha kötü özellikleri olduğunu belirtti.
Konuşmasında ayrıca, Bitcoin’in günü birlik bir düşüş yaşadığını, ve bu tür düşüşlerin ABD‘nin de agresifliğini tetikleyeceğini söyledi.
”Bitcoin’e gelince, bu varlığın değerinin nasıl dalgalandığına bakarsanız, hızlı bir şekilde artar ve aynı oranda ciddi düşüşler yaşayabilir. Niteliksiz bir yatırımcı için ciddi problemler oluşturabilecek bu durum Bitcoin’i kumarla aynı kategoriye koyuyor. Başta kazanırsın, sonra herşeyini kaybeder ve elinde hiçbirşeyin kalmaz” dedi.

İşi yapmanın ‘Rus’ça yolu

Oreshkin Rusya‘da Bitcoin ile nasıl başa çıkılacağı konusunda özgün düşüncelere sahip.
Oreshkin, Bitcoin ile yatırım şansını nitelikli yatırımcılara vermeyi tavsiye etti. Bu statüyü kazanmak için, hesabınızda en az 6 milyon ruble (100,000 dolar) olması gerek,senede 6 milyon ruble ciroya tekabül en az 40 işlem yapmalı yada bu tür senet-tahvil işleri yapan finansal kuruluşlarda en az 2 sene çalışmalısınız.

Teknochain - 20 Oct 2017, 13:27
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.