Samsung Tedarik Zincirini Yönetmek İçin Blockchain Kullanacak

Samsung, küresel tedarik zincirini izlemek ve takip etmek için Blockchain teknolojisine geçmeyi düşünüyor.

Maliyetleri Azaltacak Bir Sistem

Teknoloji devinin bilgi teknolojileri iştiraki Samsung SDS yöneticisi Song Kwang-woo, bu tür tedarik ve gönderi takip ağlarında Blockchain sisteminin kullanılması maliyetleri yüzde 20 oranında azaltabileceğini söyledi. Yönetici ayrıca, SDS’nin Samsung Electronics için bir Blockchain sistemi geliştirmeye başladığını da duyurdu.

Song Kwang-woo, İmalat sanayilerine bu teknolojinin muazzam bir etkisinin olacağını, Blockchain‘in bu alanda dijital dönüşümü destekleyen çekirdek bir platform olduğunu da sözlerine ekledi.

SDS, lojistik ve denizcilik endüstrisi için Blockchain teknolojisini daha önceden uygulamış ve bu alanda deneyime sahip bir şirket. Şirket Aralık 2017’de Kore’nin denizcilik sektöründe ithalat ve ihracat nakliyelerinin lojistiğini yönetmek için Blockchain teknolojisini kullanmıştı. Bu projeyi 7 ay pilot program olarak uygulamış ve başarıya ulaştırmıştı.

Şirketin Blockchain teknolojisini kullanması konusunda ayrıntılı bilgiler olmamasına rağmen, SDS bu alanda Nexledger adında bir uygulama oluşturdu ve yayınladı.

Hwp

Takipte Kal !
Paylaş
Teknochain
Bitcoin ve dijital dünyaya dair