search delete menu

Sec Yatırımcıları Bilinçlendirmek İçin Sahte ICO Sitesi Oluşturdu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yatırımcıları ICO dolandırıcılık faliyetlerine karşı yatırımcıları bilinçlendirmek amacı ile sahte bir ICO sitesi oluşturdu.
Sahte web sitesi HoweyCoins.com, klasik “kısa vadede Kazançlı yatırım” sloganıyla oluşturularak. Günümüzdeki sahtecilik faaliyetlerine dikkat çekmek amacı ile hazırlandı.
Oluşturulan site klasik bir ICO‘da görebileceğiniz geri sayım saati, whitepaper, ömür boyu anlaşma, ünlü yatırımcıların onayı gibi çeşitli unsurları barındırıyor.
Kullanıcı ”Buy Coins Now” butonuna tıkladığında yatırımcıların dolandırıcılıktan kaçınmasına yardımcı olmak için SEC tarafından kurulan Investor.gov websitesine yönlendiriliyor.

Yatırımcıları Önemsiyoruz

SEC Yönetim Kurulu Başkanı Jay Clayton, topluluğun yeni teknolojileri benimsenmesini desteklediğini vurguladı , Fakat aynı zamanda yatırımcıların kendilerini eğitmelerini ve dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.
“Yeni teknolojileri benimsiyoruz, ancak aynı zamanda yatırımcıların dolandırıcılık faliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyoruz, bu yüzden sahte websitesini yapılan sahtekarlıkları göz önünde bulundurarak inşa ettik. Blockchain teknolojisi sektörlere verimlilik katabilir fakat yatırımcı oluşturulan ICO’lar konusunda yasaların takip edildiğinden emin olmalı. Bu konuda titizlik göstereceklerini umuyoruz.”
Geçtiğimiz aylarda SEC çalışanı Robert Jackson, yatırımcıların yapılan sahtecilikler konusunda bilincsiz olduğunu dile getirmişti. Ayrıca, ICO pazarının düzenlemeye tabi tutulmayan menkul kıymetler piyasasının temel bir örneği olduğunu belirtti.

Teknochain - 17 May 2018, 08:27
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.