search delete menu

Silkroad Alternatifi Alphabay Ethereum Kabul Etmeye Başladı

Deep Web’de faaliyet gösteren silkroad benzeri popüler illegal pazarlardan biri olan AlphaBay Etherum’u kabul ettiğini belirtti. 
AlphaBay temsilcisinin yapmış olduğu açıklamada :
”Artık Etherum ile işlem yapabileceğinizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Etherum kullanarak alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Minimum yatırım ve çekim miktarı 0.1 ETH’dir. Ayrıca gizliliği ön planda tutmak için Etherum adresinizi şifreleyecek bir geliştirme yaptık, bu işlem otomatik olarak yapılır.”
Etherum Topluluğu bu konudan pek memnun değildi, ancak bir bilgisayarlarını kullanmak için Apple’a veya aracı kullanmak için BMW’ye sorulmadığı gibi Alphabay’da bu konuda kimseye danışmadı, en son ve güncel teknolojiler ile çalışmak istediklerini belirtiyorlar. Etherum’la işlemlerin birkaç dakika içinde tamamlanacağını idda ediyorlar.

Fakat Etherum biraz şeffaftır, İdeolojisi gereği bu tür piyasalarda işlem görebilecek derinliğe sahip olmayabilir. Bir ay öncesine kadar bir kullanıcının sormuş olduğu soruda ”ETH’nin AlphaBay’ın işlemlerini sansürlemesi gibi bir durum olduğunda ne yapacaksınız.” şeklindeki sorusuna yetkili :
”Herhangi bir işlemin tersine çevrildiğini veya müdahele edildiğini tespit edersen anında destek vermeye hazırız, Her kullanıcı için farklı hesap kullanacağız.” şeklinde yanıt verdi.
Tabiki Etherum işlemleri geri çevrilemez her ne kadar topluluğun bir kısmı bunun olmasını istesede,

Neden Bitcoin’den Devam Etmiyorlar

Güzel bir soru ancak son zamanlara baktığımızda Bitcoindeki işlem ücretlerinin özellikle bazı cüzdanlarda gerçekten şaşılacak şekilde fee ücreti istemeye başlaması ve göndericilerinde işlemim onaylanmaz düşüncesiyle bu feelere razı olması, Bazen saatler hatta günler geçmesine rağmen işlemin onaylanmaması gibi durumlar Alphabay’ı ETH tarafına itmiş olabilir.

Etherum’a Etkisi Ne Olur

Fiyat konusuna gelince belikde Etherum bu durumdan gözle görülür derecede etkilenmeyebilir, Bunun Etherumun değerini yükseltmesi mümkündür ancak Alphabay kullanıcılarının kaçının Etherum kullanacağı veya hoşlanacağı belli değil, Yinede ETH’nin Bitcoinin Yerini alabileceği yada kriptoparalar alanında ciddi bir alternatif haline gelebilme ihtimali olduğunu gösteren işaretlerden biri olabilir. Bu yenilikler devam ederse Etherum’un nasıl geliştiğini görmek için çok uzun süre beklememize gerek kalmayabilir.
Alphabay’ın Etherum Hareketi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Yorum Kısmında Belirtebilirsiniz.
 

Teknochain - 01 May 2017, 18:15
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.